В Україні не працюють 40% створених пунктів щеплень проти коронавірусу - Ляшко

В Україні не працюють 40% створених пунктів щеплень проти коронавірусу - Ляшко

Associated Press

Це означає, що не всі люди, які хочуть вакцинуватися від COVID-19, можуть отримати щеплення. 

Україна розпочала п'ятий етап вакцинації від COVID-19, тим самим зробивши щеплення доступними для всіх українців віком від 18 років. Але 40% створених пунктів щеплень не працюють. 

Про це у повідомленні у Facebook заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. 

"Станом на 20 липня 2021 року в Закарпатській області з 213 створених кабінетів щеплень працювало лише 42. Схожа ситуація і в Київській області, де працює 70 з 216 пунктів щеплень, в Івано-Франківській області - 44 зі 121,  у Кіровоградській області - 46 зі 121, у Хмельницькій - 28 з 80, у Черкаській - 61 зі 143, у Рівненській - 47 зі 122, у Харківській - 74 зі 154, у Миколаївській - 54 зі 108, у Волинській - 43 з 87. Люди скаржаться, що їм відмовляють у щепленні через брак вакцин. Проте на регіональних та місцевих складах зараз перебуває 3 435 103 доз антиковідних вакцин. З яких 961 142 доз - це вакцина CoronaVac, температурний режим зберігання якої дозволяє її легко транспортувати, зберігати та використовувати у найвіддаленіших точках", - йдеться у повідомленні. 

Таким чином, не всі люди, які хочуть вакцинуватися від COVID-19, можуть отримати щеплення. 

"В першу чергу, це - удар по літніх людях та людях, яким супутні хвороби не дають можливості доїхати до найближчого центру масової вакцинації та отримати щеплення, тоді як саме ці люди і є групою ризику. Я ще раз, тепер публічно, прошу регіональних очільників департаментів охорони здоров’я організувати розвезення вакцин зі складів у кожен визначений пункт щеплення та забезпечити їхню роботу", - наголосив Ляшко. 

Нагадаємо, 24 лютого в Україні стартувала вакцинація від коронавірусу.

Читайте також: 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини України: стартує останній етап вакцинації проти коронавірусу

Новини України: стартує останній етап вакцинації проти коронавірусу