В Україні від сьогодні запрацював новий Офіс генпрокурора

В Україні від сьогодні запрацював новий Офіс генпрокурора

Фото: УНІАН

Новий закон ухвалили ще у вересні 2019 року.

Від 2 січня в Україні офіційно запрацював оновлений Офіс генерального прокурора.

Відповідний указ генпрокурор Руслан Рябошапка підписав ще 23 грудня 2019 року.

Регіональні прокуратури стануть обласними, а місцеві прокурори матимуть статус окружних. Що стосується військової прокуратури, то її ліквідують взагалі. Однак в разі потреби рішенням генерального прокурора можуть утворюватися спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу Офісу генпрокурора, на правах обласних прокуратур, на правах підрозділу обласної прокуратури, на правах окружних прокуратур, на правах підрозділу окружної прокуратури. 

Також було суттєво скорочено штат прокуратури, до 10 тисяч працівників (раніше було 15 тисяч). Для цього у Генпрокуратурі кілька місяців тривала масштабна переатестація.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 30 серпня призначив Руслана Рябошапку генеральним прокурором України. Завданням Генпрокуратури буде регулярне притягнення до відповідальності високопоставлених чиновників та повернення грошей, вкрадених в України, заявив очільник ГПУ. 

10 вересня нинішнього року парламент підтримав за основу в першому читанні проєкт Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури". За це проголосували 287 народних обранців. 

23 вересня президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури. Цей закон перейменовує Генпрокуратуру на Офіс генерального прокурора, який очолює генеральний прокурор, що має двох перших заступників та заступників, а також заступника генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

ГПУ розслідує, куди зникли два томи справи щодо Майдану і чому пошкоджені носії інформації

ГПУ розслідує, куди зникли два томи справи щодо Майдану і чому пошкоджені носії інформації

Повʼязані теми:

Наступна публікація