Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні запрацювали нові правила вакцинації від кору

Тепер для дорослих немає перешкод у тому, щоби зробити щеплення.

В Україні змінилися правила вакцинації дорослих від кору, і тепер немає обмежень за віком і професійною приналежністю. Отримати щеплення можна безкоштовно в державній або приватній амбулаторії, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ніна не була впевнена, чи має захист від кору – її картка втрачена, а мама не пам’ятає, чи було саме два щеплення в дитинстві. Жінка зробила спеціальний аналіз крові на напруженість імунітету до кору і через день отримала результат. "Мені приходить 0,01 – тобто немає імунітету. Я, звичайно, в паніці, як це так, в мене маленька дитина", - каже вона. Тепер вона має право на вакцинацію, лікар дає направлення на щеплення від кору, червоної висипки і паротиту – скорочено КПК.

Вакцину КПК для дорослих бельгійського і американського виробництва, за даними МОЗ, придбано в кількості близько мільйона доз. Скористатися нею можна навіть у приватній клініці, якщо саме там підписана декларація із сімейним лікарем. Офіційно наказ запрацював лише напередодні, а у приватних лікарнях іще не знають, яка кількість вакцин їм потрібна для дорослих. Однак через те, що послуга безкоштовна, чекають напливу пацієнтів. Говорити про конкретні цифри медики будуть готові десь на початку літа.

На такий крок Міністерство охорони здоров’я пішло через, те що інфекція шириться рекордними темпами. За останні місяці померли 16 українців, майже 50 тисяч інфіковані. Хворих на кір в Україні зараз більше, ніж в усій Європі. Щоби придушити спалах, пріоритет у вакцинації віддавали дітям, а для дорослих діяли обмеження – в амбулаторіях щеплювали тих, хто контактував із хворими, силовиків, медиків, учителів віком до 30 років. Відтепер обмеження скасовуються. Рекомендовано це робити тим, хто щойно перетинався з хворим на кір, не має підтверджень про необхідні щеплення в дитинстві, має засвідчений аналізом крові відсутній імунітет до хвороби. Протипоказаннями є порушення імунної системи, вагітність та анафілактична реакція на попередні щеплення. Медики нагадують, що після щеплення в дорослих може почервоніти місце ін’єкції, а також піднятися температура – це свідчить про те, що в організмі виробляється імунітет проти кору.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції