Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В "Укроборонпромі" розповіли подробиці продажу "Мотор Січі"

Керівник оборонного концерну заявив, що завод має контролювати держава.

Керівник "Укроборонпрому" Айварас Абромавичус розповів про стан угоди з купівлі запорізького заводу "Мотор Січ" і виступив за збереження державного контролю над ним.

Про це він сказав в інтерв'ю Економічній Правді.

Абромавичус розповів, що операція з купівлі запорізького заводу дісталася його команді у спадок, і акції вже придбані китайськими інвесторами.

"Покупець попросив про можливість консолідувати більше 50% акцій заводу. Вчора ми направили до Антимонопольного комітету запит про продовження термінів на два місяці. Сподіваюся, протягом цього часу комітет ухвалить рішення", - сказав Абромавичус.

Він додав, що наразі "Укроборонпром" проводить аудит взаємин конструкторського бюро "Івченко прогрес" і "Мотор січі", оскільки після закриття угоди настануть взаємини українського бюро з, по суті, китайським заводом "Мотор Січ".

"Ми хочемо домовитися з новими власниками про наші взаємини, вони хочуть підписати нові ліцензійні договори. Тому ще два місяці буде така ситуація. Використовуємо цей час для конкретизації", - підкреслив Абромавичус.

Разом з цим керівник "Укроборонпром" заявив, що завод має контролювати держава.

"Я не знаю, яке рішення прийме АМКУ, все знаходиться в юридичній площині, але я вважаю, що компанію "Мотор Січ" держава повинна контролювати", - сказав він.

Абромавичус вважає, що "держава повинна мати останнє слово". "Я вважаю, що в підсумку ми повинні ухвалити такий же закон, як і в інших розвинених країнах, коли під час купівлі іноземними інвесторами таких критично важливих підприємств держава має право вето", - сказав керівник оборонного концерну.

Нагадаємо, китайський посол в Україні Ду Вей заявив, що уряд Китайської Народної Республіки не бере участі в угоді щодо продажу українського підприємства "Мотор Січ" китайським компаніям. Він також розкритикував заяви радника президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Джона Болтона щодо можливого продажу "Мотор Січі".

Джон Болтон заявив, що продаж підприємства "Мотор Січ" є важливим питанням не тільки для України, а й Сполучених Штатів, Європи, Японії, Австралії та Канади. 

"Йдеться про зусилля Китаю використати позитивний торгівельний баланс країни для того, щоб отримати економічні важелі у різних країнах, щоб отримати зиск від оборонних технологій, розроблених іншими країнами. Ми в США маємо важелі, щоб захистити наші механізми, які стосуються національної безпеки. Україна теж мала б розглянути таку можливість", - наголосив він. 

За його словами, українська влада має оцінити всі можливості щодо укладання або відвернення угоди про продаж підприємства. 

Відео Керівництво запорізької "Мотор Січі" підозрюють у диверсії

Напередодні на підприємстві провели обшуки та вилучили документацію. На думку слідчих СБУ, підприємство, яке є найбільшим виробником авіадвигунів в Україні, хотіли фактично знищити. За версією слідства, контрольний пакет акцій підприємства наразі фактично перейшов до іноземців, які розбудовують сучасний авіазавод. 

Керівництво запорізької "Мотор Січі" підозрюють у диверсії

Залиште свій коментар

Вибір редакції