Вакцинація вагітних від COVID-19 в Україні: деталі

Вакцинація вагітних від COVID-19 в Україні: деталі

Фото: Pexels

COVID-19 ‌під‌ ‌час‌ ‌вагітності‌ ‌також‌ ‌несе‌ ‌ризики‌ ‌передчасних‌ ‌пологів. 

Коронавірусна‌ ‌хвороба‌ ‌може‌ ‌бути‌ ‌особливо‌ ‌небезпечною‌ ‌для‌ ‌жінок,‌ ‌які‌ ‌готуються‌ ‌стати‌ ‌мамами. Вагітні жінки мають високий ризик отримати ускладнення від COVID-19 — вони частіше потрапляють до реанімації та під апарат штучної вентиляції легень.

Про це пише Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я. 

Вагітні із симптомами перебігу COVID-19 мають на 70% вищий ризик померти внаслідок цієї хвороби.

За даними Королівського коледжу акушерів і гінекологів Великої Британії на жовтень 2021 року, майже 20% важких хворих на COVID-19 складали вагітні жінки, які не були вакциновані.

COVID-19 ‌під‌ ‌час‌ ‌вагітності‌ ‌також‌ ‌несе‌ ‌ризики‌ ‌передчасних‌ ‌пологів,‌ ‌а‌ ‌немовля‌ ‌має‌ ‌вищі‌ ‌шанси‌ ‌потрапити‌ ‌до‌ ‌реанімації.‌ ‌Шотландське дослідження показало, що 22 з 1 000 немовлят у нещеплених жінок, які хворіли на COVID-19, померли. 16,6% дітей у невакцинованих матерів із COVID-19 були народжені передчасно.

Вакцинація для вагітних жінок є безпечною. Це показав аналіз перебігу вагітності понад 35 тис. щеплених від COVID-19 жінок у США.

Щепитися можна на будь-якому терміні вагітності. За даними дослідження Центрів з контролю та профілактики захворювань у США, 1 613 вагітних жінок, які отримали вакцину від COVID-19 в другому та третьому триместрі, народили 1 634 немовлят, у тому числі 42 близнюків. Також з-поміж 2 500 вагітних жінок, які щепилися мРНК-вакциною від COVID-19 до 20 тижня вагітності, не виявили підвищеного ризику викидня.

Для щеплення вагітних варто надавати перевагу вакцинам на платформі мРНК — Comirnaty/Pfizer-BioNTech та Moderna. У світі найбільший досвід використання для вагітних саме цих вакцин і, відповідно, найбільше даних щодо безпечності цих препаратів.

В Україні жінкам, які отримали першу дозу вакцини CoronaVac/Sinovac, а потім завагітніли, рекомендовано використати для другої дози мРНК-вакцину — Pfizer або Moderna. Мінімальний інтервал між дозами — 28 днів.

Сотні тисяч вагітних жінок у всьому світі вакциновані від COVID-19. 

Нагадаємо, що новий штам коронавірусу "Омікрон" небезпечний для всіх вікових груп. Також дуже обережними необхідно бути людям з груп ризику.

Читайте також:

Найважливіше про коронавірус: ЄС поступово знімає обмеження на в'їзд для українців

Найважливіше про коронавірус: ЄС поступово знімає обмеження на в'їзд для українців

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація