Від нового року грип в Україні набере нових обертів — епідеміолог

Від нового року грип в Україні набере нових обертів — епідеміолог

Фото: УНІАН

Наступного тижня обіцяють спад захворюваності, але пік ще не настав.

Пік епідемії грипу лікарі прогнозують у лютому 2017 року. Тим часом упродовж наступного тижня епідеміологи очікують на зниження показників захворюваності.

Про це повідомила завідувач Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій Міністерства охорони здоров'я Тетяна Дихановська, передає УНІАН.

"Упродовж наступного — 50-го — тижня ми очікуємо значне зниження показників захворюваності завдяки обмежувальним заходам у школах. Епідпоріг піде на спад. Адже діти — основне джерело інфекції, вони спілкуються в тісних колективах і обмінюються вірусами, будучи джерелами зараження для своїх домашніх (дорослих)", — сказала вона.

За словами Дихановської, цього тижня Україна переступила епідемічний поріг із захворюваності на грип і ГРВІ, але це ще не пік. Його лікарі очікують у лютому.

"Підвищення рівнів захворюваності почнеться в середині січня, з піком у лютому (зазвичай на 6-7-8-й тижні). І далі поступове зниження епідпорогу в березні", — пояснила завідувач.

Нагадаємо, усього епідеміологічний поріг із захворюваності на грип та ГРВІ перевищений в 11 областях. За останніми даними, від грипу в Україні померло три людини.

Повʼязані теми:

Наступна публікація