ЄСПЛ розпочав слухання у справі щодо анексії Криму

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Початкова заява України була подана 13 березня 2014 року.

Велика палата Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) в середу, 11 вересня, розпочала слухання у справі "Україна проти Росії" щодо порушень прав людини у Криму, повідомляє кореспондент DW зі Страсбурга.

Початкова заява України була подана 13 березня 2014 року.

Уряд України наполягає, що ще від лютого 2014 року Російська Федерація контролює Автономну Республіку Крим, яка є невід'ємною частиною України. "Йдеться про порушення низки статей Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, включаючи право на життя, свободу слова і пересування", – зазначається у пресрелізі суду.

Українську позицію у суді представлятиме заступник міністра юстиції - уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина.

Минулого тижня Кабмін ухвалив розпорядження про звільнення Ліщини з посади від 13 вересня. На розгляді Європейського суду з прав людини наразі перебувають ще понад п'ять тисяч позовів громадян, пов'язаних з подіями в анексованому Росією Криму та на Донбасі.

Відео Євросоюз не визнає вибори в анексованому Криму

Росія проводила їх напередодні до органів місцевої влади. Із заявами про невизнання волевиявлення на півострові вже виступили Естонія, Польща, Грузія, Литва та Латвія. З 25 регіонів у 16, за попереднім підрахунком, перемагають провладні політики.  

Євросоюз не визнає вибори в анексованому Криму

Вибір редакції