За 9 місяців до ПЦУ приєднались 7 тисяч парафій – Епіфаній

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українська православна церква стає все більшою.

Митрополит Православної церкви України Епіфаній заявив, що після отримання Томосу про автокефалію до ПЦУ приєдналися сім тисяч парафій. Про це він написав на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

"Коротко про те, що ми є, у цифрах станом на жовтень 2019 року: 7 000 парафій, 77 монастирів, 47 єпархій – це Православна Церква України сьогодні", - заявив Епіфаній.

За його словами, із 58 архієреїв, які несуть служіння в ПЦУ, – 46 правлячих, 8 вікарних, 4 титулярних. Також 3 архієреї перебуває на спокої.

Нагадаємо, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні.

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Стежити за процесом переходів можна на нашій інтерактивній мапі.

Відео Перше богослужіння ПЦУ до Дня Хрещення Русі відбулося в Києві

Молитва за Україну та хресний хід, що розтягнувся на півтора кілометра, – так минуло богослужіння. Через кількість охочих відвідати цю літургію служили просто неба. Як це було - ТСН бачила.    

Перше богослужіння ПЦУ до Дня Хрещення Русі відбулося в Києві

Залиште свій коментар

Вибір редакції