Американські аналітики оцінили шанси росіян на великий наступ для захоплення Донеччини

Автор
Олена КапнікОлена Капнік
Дата публікації
Перегляди
11к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Американські аналітики оцінили шанси росіян на великий наступ для захоплення Донеччини

Фото: Associated Press

Росія навряд чи наростить бойову міць.

Американські аналітики Інституту вивчення війни вважають, що військове командування агресорки Росії ставить нереалістичні терміни та поспішає розпочати наступ для захоплення Донецької області. Армія окупантів не має достатньої бойової потужності.

Про це йдеться у свіжому огляді ISW.

До слова, американські аналітики у своїх оцінках опираються на висновки британських розвідників, які зауважують що, ймовірно, Москва намагалася розпочати наступну операцію, щоб вийти на адмінкордони Донецької області від початку січня 2023-го. Втім, ворог зміг отримати лише кілька сотен метрів території на тиждень. 

Фахівці наголошують, що повільні темпи ворога пояснюються нестачею боєприпасів. Крім того, окупантам бракує маневрених підрозділів, які необхідні для успішного та швидкого наступу. Саме тому, експерти впевнені, що РФ навряд чи наростить бойову міць, яка необхідна для суттєвого впливу на результат війни. Своєю чергою, військове командування продовжує вимагати нереалістичного та масштабного просування.

"Російське керівництво знову планує рішучий наступ на основі помилкових припущень щодо своїх військових можливостей і не має бойової потужності, необхідної для підтримки більш ніж однієї великої наступальної операції", - наголосили в Інституті.

Аналітики спостерігали, як РФ сигналізувала про підготовку до наступу на початку 2023-го. Втім, вони дійшли висновку, що час і простір можуть перешкодити стрімким і широкомасштабним просуванням Росії. Крім того, наближається весна, яка непридатна для маневреної війни.

Нагадаємо, британські розвідники наголошують, що росіянам у найближчі тижні не вдасться досягти вагомих успіхів у наступальних діях на Донеччині через нестачу боєприпасів та кваліфікованих підрозділів. Зазначається, що РФ намагається відновити великі наступальні операції в Україні від початку січня 2023 року. 

Читайте також: 

Пообіцяв 178 “Леопардів”: до Києва прибув міністр оборони Німеччини

Пообіцяв 178 “Леопардів”: до Києва прибув міністр оборони Німеччини

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація