Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Аваков презентував стратегію звільнення Донбасу з-під окупації

Більшість мешканців окупованих територій хоче жити в Україні.

Міністр внутрішніх  справ Арсен Аваков представив стратегію реінтеграції і деокупації  Донбасу.

Про це йдеться на сайті відомства.

За його словами, "механізм поступових кроків"  - це один із варіантів вирішення ситуації в рамках миротворчої місії.

Він роз’яснив цю стратегію на прикладі міста Горлівка. "Наприклад, з міста Горлівка, виводяться всі бандформування, туди заходять українські прикордонники разом з миротворцями, стають на кордоні району, а також представник юстиції України", - розповів Аваков.

Після цього, за словами міністра, представник юстиції оголошує за українськими законами вибори в місцеві ради. "Ніяких виборів під прицілом, тільки присутність блакитних шоломів та українських поліцейських сил", - підкреслив політик.

Тільки-но відбудуться вибори почнеться друга фаза – відновлення якості життя на окупованих територіях. Відновлення нормальної освіти, громадянських прав, документів, відновлення інфраструктури. Арсен Аваков наголосив, що тільки-но Україна поверне території, одразу буде вирішувати питання екологічної катастрофи та гуманітарного розмінування на місцях.

Аваков зазначив, що стратегія реінтеграції і деокупації Донбасу базується на одній простій думці - українське суспільство розуміє, що окупований Донбас – це Україна, його жителі – це українці. "І нам треба піклуватися про це, а не відгороджуватися стіною", - заявив міністр. Він заявив, що 60% людей на окупованих територіях хочуть жити в Україні. Окрім цього, 20% - бояться перехідного періоду, а ще 20% - хочуть до Росії.

Раніше Аваков розповів, як треба карати колаборантів після деокупації Донбасу. Міністр вважає, що закон потрібно ухвалити до звільнення захоплених територій. "Колабораціонізм не можна залишати без покарання. Але покарання повинно мати селективний характер і кілька рівнів", - заявив Аваков.

ВідеоСуперечливі результати: як вплине закон про деокупацію на переселенців і ситуацію в зоні АТО

Два з половиною роки потрібно було нардепам для визначення статусу захоплених Росією та сепаратистами окремих районів Донецької та Луганської областей і законодавче визнання Росії агресором, а війни - війною. Закон ухвалили майже конституційною більшістю, але він залишає по собі чимало запитань і ризиків. ТСН.Тиждень дізналась, які зміни українцям несе новий закон.

Суперечливі результати: як вплине закон про деокупацію на переселенців і ситуацію в зоні АТО

Залиште свій коментар

Вибір редакції