Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
СБУ передасть дані про російську приватну армію "Вагнера" до Євросоюзу

США вже запровадили санкції щодо осіб із цієї структури, а ЄС – іще ні.

Служба безпеки України ідентифікувала 150 бойовиків "Приватної військової компанії Вагнера", яка воює на Донбасі на боці Росії. Дані про них передадуть європейським структурам для запровадження персональних санкцій, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Після передачі даних Україна чекатиме на реакцію, зокрема від ОБСЄ. Тим часом США вже запровадили персональні санкції щодо спонсорів "Вагнера", такі ж дії може зробити і ЄС. Підозру щодо керівників банди вже сформували та передали до прокуратури, а от рядових злочинців в міжнародний розшук поки що не оголошували, хоч вони й проходять фігурантами по різних кримінальних провадженнях.

ВідеоСБУ ідентифікувала 150 бойовиків ПВК "Вагнер", яка воює на Донбасі на боці РФ

"Вагнер" – це прізвисько підполковника запасу армії РФ Дмитра Уткіна. Він стоїть на чолі створеної у 2013 році структури, котру навіть російські ЗМІ гордо називають "приватною армією". Уткін буває в Кремлі, а його найближчий помічник Андрій Трошев нагороджений зіркою героя РФ. СБУ оприлюднила вже черговий список учасників цього угруповання, котрі засвітилися на Донбасі. Також українські силовики зібрали дані про те, як відбувається вербування нових членів до банди "Вагнера". "Це колонії, де відбувають покарання. Добираються люди, котрі мають військову підготовку, з кримінальним минулим. Мова йде про тяжкі злочини", - розповів керівник апарату голови СБУ Ігор Гуськов.

Фотогалерея Український слід "Вагнера". Журналісти показали, де в Україні вчився і жив російський найманець Уткін (10 фото)

Бандитів "Вагнера" помічали у 2015 році біля Дебальцевого, де вони мали у своєму розпорядженні танки. Ще раніше ці бойовики брали участь у боях за аеропорт у Луганську, і мали пряме відношення до збиття літака Іл-76 із півсотнею українських десантників на борту. "Дійсно, Служба безпеки України знає поіменно і по прізвищах усіх осіб, які віддавали наказ, натискали на спусковий гачок зенітно-ракетного комплексу і потім доповідали про збиття чергового українського літака", - каже заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін. "Вагнерівцям" терорист Гіркін приписує участь у внутрішніх розборах серед бойовиків, зокрема ліквідацію терориста з прізвиськом "Бетмен". А останнім часом є чимало свідчень про участь бойовиків із цієї організації в збройному конфлікті в Сирії.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції