Українським АЗС встановили нову граничну ціну пального: якою повинна бути максимальна вартість бензину та дизеля

Дата публікації
Перегляди
13к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українським АЗС встановили нову граничну ціну пального: якою повинна бути максимальна вартість бензину та дизеля

Фото: УНІАН

Не надто приємні новини для водіїв.

Міністерство економіки України опублікувало нову граничну вартість бензину та дизельного пального, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку.

Про це йдеться на офіційному сайті відомства.

Так, середні розрахункові ціни для бензину наразі становлять 26,97 гривень за літр, для дизельного пального - 23,82 гривні за літр. Таким чином, середня вартість цих видів пального збільшилася на 1 грн./літр - для бензину та на 66 коп./літр - для дизельного пального відповідно.

Із урахуванням граничних торговельних націнок максимальна ціна на "звичайний" бензин в роздрібних мережах не повинна перевищувати 31,97 грн/л, на "звичайне" дизпальне - 30,82 грн/л.

Зазначимо, востаннє ці дані оновлювалися наприкінці грудня.

Додамо, що Кабмін зовсім нещодавно вніс зміни до формули розрахунку середньої ціни. Зокрема, до неї були включені логістичні та інші витрати мереж АЗС в розмірі 27 дол./т або плюс 66 коп./л (з ПДВ) до вартості бензину і 73 коп./л (з ПДВ) - до ДП. Зокрема, були ухвалені зміни урядової постанови №1236 від 9 грудня 2020 року. Згідно з новою редакцією документа, на період дії карантину встановлені граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного пального (не вище 7 грн/літр) і бензину (не вище 5 грн/літр).

Читайте також:

Бензин та автогаз в Україні здорожчають: експерт розповів, як може змінитися їхня ціна

Як зменшити витрату пального в автомобілі: експерт дав дієві рекомендації

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
13к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація