ФДМ планує заробити на "Захід" та "Київенерго" 2,5 мільярда

Україна продасть свою енергетику виключно тим компаніям, для який цей бізнес є профільним.

Держава планує вторгувати два з половиною мільярди гривень від продажу пакетів акцій "Київенерго" та "Західенерго", повідомив голова Фонду держмайна Олександр Рябченко під час телемосту з іноземними інвесторами.

Обидві енергогенеруючі компанії виставлено на приватизаційний конкурс, що відбудеться 25-го листопада. У державній власності залишаться 25% цих компаній та ще п'ять обленерго, що виставлять на продаж наступного року.

Інвесторам наразі запропоновано 45,103% акцій ПАТ "Західенерго" за стартовою ціною 1,932 млрд грн і 25% акцій ПАТ "Київенерго" за 432,305 млн грн.

Придбанням пакетів акцій вже зацікавились п'ятеро можливих покупців. У Фонді Держмайна вважають, що претендентів може й побільшати.

До конкурсу цього разу вирішили допускати лише тих покупців, для яких енергетика - це профільний бізнес. Таким чином вирішили позбавитись перекупників, що не зацікавлені у тривалому розвитку енергокомпаній. Про всяк випадок уряд вирішив залишити по 25% блокуючих пакетів акцій за собою. Однак, як заявив голова Фонду Держмайна, згодом держава продасть і ці пакети акцій.

Варто відзначити, що за оцінками Міненерго, без технічного переоснащення енергокомпаній, уже за 5 років Україні бракуватиме потужностей, щоби зігріти та забезпечити електрикою всіх. До того ж споживання елетроенергії за 20 років зросте наполовину. Потрібний обсяг інвестицій лише на першочергове оновлення - 100 мільярдів гривень.

Нагадаємо, Кабінет міністрів своїм розпорядженням №310 від 11 квітня вирішив продати 25% "Дніпроенерго", 45,1% "Західенерго", по 50% "Вінніцяобленерго", "Дніпрообленерго" і "Закарпаттяобленерго", 46% "Черкасиобленерго", по 45% "Крименерго" і "Чернівціобленерго", 40,06% "Донецькобленерго", 25,99% "Тернопільобленерго", 25% "Київенерго".

У 2011-2012 роках планується приватизувати всі чотири теплові генерації та обленерго, які перебувають в управлінні НАК "Енергетична компанія України".

Читайте також:

Україна розпродасть свою енергетику до кінця 2012 року

Україна за рік продала держмайна на 11 мільярдів

Ахметов купить українську енергетику за російські гроші

Розпродаж української енергетики почнеться у листопаді

"Київенерго" та "Західенерго" продадуть за 2,5 мільярда

Ахметов отримає контроль над всією енергетикою Києва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: