ФДМ планує заробити на "Захід" та "Київенерго" 2,5 мільярда

Дата публікації
Перегляди
1078
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ФДМ планує заробити на "Захід" та "Київенерго" 2,5 мільярда

ФДМ планує заробити на "Захід" та "Київенерго" 2,5 мільярда

Україна продасть свою енергетику виключно тим компаніям, для який цей бізнес є профільним.

Держава планує вторгувати два з половиною мільярди гривень від продажу пакетів акцій "Київенерго" та "Західенерго", повідомив голова Фонду держмайна Олександр Рябченко під час телемосту з іноземними інвесторами.

Обидві енергогенеруючі компанії виставлено на приватизаційний конкурс, що відбудеться 25-го листопада. У державній власності залишаться 25% цих компаній та ще п'ять обленерго, що виставлять на продаж наступного року.

Інвесторам наразі запропоновано 45,103% акцій ПАТ "Західенерго" за стартовою ціною 1,932 млрд грн і 25% акцій ПАТ "Київенерго" за 432,305 млн грн.

Придбанням пакетів акцій вже зацікавились п'ятеро можливих покупців. У Фонді Держмайна вважають, що претендентів може й побільшати.

До конкурсу цього разу вирішили допускати лише тих покупців, для яких енергетика - це профільний бізнес. Таким чином вирішили позбавитись перекупників, що не зацікавлені у тривалому розвитку енергокомпаній. Про всяк випадок уряд вирішив залишити по 25% блокуючих пакетів акцій за собою. Однак, як заявив голова Фонду Держмайна, згодом держава продасть і ці пакети акцій.

Варто відзначити, що за оцінками Міненерго, без технічного переоснащення енергокомпаній, уже за 5 років Україні бракуватиме потужностей, щоби зігріти та забезпечити електрикою всіх. До того ж споживання елетроенергії за 20 років зросте наполовину. Потрібний обсяг інвестицій лише на першочергове оновлення - 100 мільярдів гривень.

Нагадаємо, Кабінет міністрів своїм розпорядженням №310 від 11 квітня вирішив продати 25% "Дніпроенерго", 45,1% "Західенерго", по 50% "Вінніцяобленерго", "Дніпрообленерго" і "Закарпаттяобленерго", 46% "Черкасиобленерго", по 45% "Крименерго" і "Чернівціобленерго", 40,06% "Донецькобленерго", 25,99% "Тернопільобленерго", 25% "Київенерго".

У 2011-2012 роках планується приватизувати всі чотири теплові генерації та обленерго, які перебувають в управлінні НАК "Енергетична компанія України".

Читайте також:

Україна розпродасть свою енергетику до кінця 2012 року

Україна за рік продала держмайна на 11 мільярдів

Ахметов купить українську енергетику за російські гроші

Розпродаж української енергетики почнеться у листопаді

"Київенерго" та "Західенерго" продадуть за 2,5 мільярда

Ахметов отримає контроль над всією енергетикою Києва

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1078
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація