Ахметов отримає контроль над всією енергетикою Києва

Київрада планує віддати в концесію компанії "Київенерго" енергетичні об'єкти столиці.

14 квітня депутати Київради розглядатимуть питання передачі в концесію на 49 років компанії "Київенерго" енергетичні об'єкти столиці. Це питання включене до порядку денного засідання.

Рішенням Київради планується передати в довгострокове користування компанії "Київенерго" на 49 років всі теплові та енергетичні потужності столиці, зокрема, ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, завод "Енергія", теплові та електричні мережі.

Питання передачі в концесію об'єктів столичної енергетики вже обговорювалося на сесії Київради два тижні тому, але було знято з розгляду за ініціативи фракції УДАР Віталія Кличка.

Як відомо, хоча, більша частина акцій "Київенерго" (50%+1) знаходяться у власності держави, фактичне управління компанією здійснює фірма ДТЕК, яка належить Ринату Ахметову (володіє 39% акцій "Київенерго").

Нагадаємо, що представники міжнародних фінансових інститутів і експерти стверджують, що передача мереж в концесію допоможе притягнути необхідні для їх модернізації кошти, оскільки такий спосіб управління комунальним майном прийнятніший для інвесторів, ніж оренда. Підписувати договори концесії планується і в інших містах України.

За словами глави комісії Київради з питань ЖКГ Юрія Бондаря, концесіонер буде зобов'язаний самостійно здійснювати реконструкцію мереж в обумовлених об'ємах за чітко встановленим графіком, використовуючи для цього певну частину коштів з тарифу і позикові гроші.

Читайте також:

Столичні тепломережі здадуть в оренду на півстоліття

Уряд виділив 5,6 млрд гривень на реформи ЖКГ

Киянам повторно підвищать комунальні тарифи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: