Міжнародні валютні резерви України відновилися до рівня 2013 року

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За останній рік вони зросли на 10,6%.

Міжнародні валютні резерви України за останній рік зросли на 10,6% та сягнули п’ятирічного максимуму у розмірі 20,8 мільярда доларів.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Збільшити міжнародні резерви вдалося насамперед завдяки отриманню Україною зовнішнього фінансування та купівлі Національним банком надлишку валюти на міжбанківському ринку", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що протягом переважної частини року пропозиція валюти на міжбанківському ринку переважала над попитом на неї, зокрема і через те, що і населення здійснювало чистий продаж валюти.

Своєю чергою, Україна протягом 2018 року також залучила фінансування з-за кордону на суму в 2,4 мільярда доларів.

"Загалом станом на 1 січня 2019 року, обсяг міжнародних резервів покриває 3,5 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку. Водночас важливим фактором збереження макрофінансової стабільності в Україні є продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом і зваженої монетарної та фіскальної політики", - підкреслили в НБУ.

Міжнародні валютні резерви України, інфографіка
Національний банк України

Нагадаємо, 18 грудня МВФ Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила програму допомоги stand-by для України. Програма розрахована на 14 місяців, її загальний обсяг складе 3,9 млрд доларів США. Перший транш у розмірі 1,4 млрд доларів Україна отримала наприкінці грудня.

Крім цього, протягом 2019 року Україна може отримати ще два транші у разі виконання взятих на себе зобов’язань.

ВідеоРада директорів МВФ затвердила нову програму для України

До 25 грудня Україна має отримати від МВФ 1,4 мільярда доларів. Напередодні Рада директорів Міжнародного валютного фонду затвердила нову 14-місячну програму для України "стенд-бай". Вона замінює попередню програму розширеного фінансування. Обсяг нової програми - 3,9 мільярда. 

Рада директорів МВФ затвердила нову програму для України

Залиште свій коментар

Вибір редакції