Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Націоналізація "ПриватБанку" була правильним рішенням - Данилюк

Банк націоналізували у 2016 році.

Секретар РНБО Олександр Данилюк заявив, що рішення щодо націоналізації "ПриватБанку" у грудні 2016 року було правильним і цілком обґрунтованим.

Про це він сказав в інтерв’ю  ВВС News Україна.

" Коли кажуть націоналізація, то часто не розуміють всього процесу. Для того, щоб відбулася націоналізація банку, має відбутися таке: Нацбанк, як регулятор, моніторить ситуацію з банками на ринку і якщо банк не виконує певні вимоги, а у випадку з "ПриватБанком" це були вимоги по капіталу, то Нацбанк виводить цей банк з ринку. Він виводить його на ліквідацію. Коли банк іде на ліквідацію, він передається в Фонд гарантування вкладів. Коли банк перебуває у Фонді гарантування вкладів, то далі приймає рішення Кабмін з приводу того, націоналізовувати його чи ні. Якщо його не націоналізувати, то він ліквідовується", - пояснив Данилюк.

За словами Данилюка, рішення націоналізовувати "ПриватБанк" ухвалювали із розумінням значення цієї фінустанови для всієї банківської системи. Адже у банку 22 млн клієнтів, з ним працює майже весь малий та середній бізнес. «Ми розуміли системність цього рішення і тоді прийняли рішення націоналізувати його", - сказав Данилюк.

Він розповів, що був певний ризик, що націоналізація пройде не успішно. Утім, за словами секретаря РНБО, вдалося сформувати команду, яка успішно це зробила.

За словами Данилюка, коли він як міністр фінансів представляв цей кейс на РНБО і на засіданні уряду, він зазначив, що націоналізація несе в собі певні ризики на майбутнє. Але через системність банку та боязнь ризиків було ухвалено рішення ПриватБанк націоналізувати.

Раніше повідомлялося, що 18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації "ПриватБанку" через порушення процедури, яка визначена на законодавчому рівні. На інформацію одразу відреагували в НБУ та самому "ПриватБанку". Перші заявили, що рішення адмінсуду не вплине на економаічну стабільність державі, у "ПриватБанку" теж переконували, що робота фінустанови ніяк не порушилася і продовжує бути стабільною.

Своєю чергою президент України Петро Порошенко з цього приводу скликав засідання РНБО, де доручив Службі безпеки та Генеральній прокуратурі після завершення всіх необхідних судових процедур оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів.

Зазначимо, рішення про націоналізацію банку державою було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина - нестача в капіталі "ПриватБанку", яку виявили за результатами стрес-тестування. Після цього бізнесмен Ігор Коломойський подав позов до суду та пояснив це тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є прициповим

"Я хочу для себе справедливості. Нехай мені скажуть, правильно у мене забрали моє майно або неправильно. Поки буде Порошенко, жодного справедливого суду в країні не буде. І не тільки з мого питання", - пояснив він подання позову.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції