"Нафтогаз" домагається арешту активів "Газпрому" в Латвії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Суд у справі призначений на квітень 2020 року.

"Нафтогаз України" подав позов до суду Відземського передмістя в Ризі з вимогою вжити забезпечувальні заходи для виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Про це йдеться в квартальному звіті "Газпрому".

"5 листопада 2019-го ПАТ "Газпром" стало відомо, що НАК "Нафтогаз України" подала клопотання до суду Відземського передмістя міста Рига (Латвія) про визнання і приведення у виконання на території Латвії рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзитного спору від 28 лютого 2018 року, а також про вжиття забезпечувальних заходів", - наголошується у документі.

За даними російської компанії, судове засідання має відбутися наприкінці квітня 2020 року.

Своєю чергою "Газпром" "вивчає можливості щодо захисту своїх інтересів".

Зазначимо, "Газпром" є найбільшим акціонером газового трейдеру АТ "Латвіяс Газі" з часткою в 34%. Від початку 2019 року доходи компанії від продажу газу в Латвії склали 8,196 млрд руб (приблизно 125 млн доларів - прим.ред.).

Відео Російський "Газпром" підтвердив арешт своїх активів відповідно до рішення суду в Амстердамі

Рішення винесли за позовом "Нафтогазу України", ще у травні. Арешт накладають на акції, задіяні у газопроводі "Блакитний потік", яким Росія доправляє свій газ у Туреччину. До того ж, арештовують і погашення заборгованості компанії "Блакитний потік" перед "Газпромом". 

Російський "Газпром" підтвердив арешт своїх активів відповідно до рішення суду в Амстердамі

Нагадаємо, 24 вересня "Нафтогаз" нагадав, що борг російського "Газпрому" перед українським "Нафтогазом" за рішенням Стокгольмського арбітражу від лютого 2018 року зріс на 10% - до 2,817 млрд доларів.

Як повідомлялося, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів. 21 березня "Газпром" оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу. Так само на початку березня в "Газпромі" попередили про початок розірвання двосторонніх угод з українською стороною.

У липні 2018 року "Нафтогаз" подав до Стокгольмського арбітражу другий позов проти "Газпрому". Українська компанія вимагає переглянути тариф на транзит газу від березня 2013 року, також від російської сторони вимагається відшкодування 12,5 млрд доларів. Російський "Газпром" своєю чергою подав позов про розірвання з "Нафтогазом" контракту на транзит. Стокгольмський арбітраж поєднав обидва позови в одну справу.

Раніше у "Нафтогазі" розповіли, як змусять "Газпром" сплатити борги за Стокгольмський арбітраж. Компанію цікавлять акції, якими володіють росіяни.

Залиште свій коментар

Вибір редакції