Омолодження – фундаментальний процес

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Після тридцяти років психологічний вік починає відставати від біологічного. Ще так хочеться творити, ризикувати, досягати цілей, але зовнішній вигляд, на жаль, перестає відповідати внутрішнім відчуттям.

Одним із шляхів вирішення цього конфлікту може стати пластична хірургія. Про сучасний метод омолодження, рітідектомію, нам розповів доктор медичних наук, хірург вищої категорії, керівник клініки реконструктивної та естетичної хірургії Medical Club Андрій Леонідович Харків.

Як повернути час назад?

Вікові зміни відбуваються під впливом трьох чинників: гравітації (за прямоходіння впливає сила тяжіння), атрофії, яка виникає з віком, і, на жаль, менопаузи (гормональні порушення). Отже, процес омолодження повинен враховувати всі ці три фактори. Далеко не всі методи, пропоновані зараз на ринку послуг з омолодження, враховують фундаментальний процес старіння, найчастіше пропонується лише замаскувати вікові ознаки. Рітідектомія – метод комплексного омолодження, що враховує саму філософію старіння.

Що таке рітідектомія?

Цей метод - це перенесення комплексу тканин (шкіри, м'язів і жирової клітковини) в напрямку, протилежному гравітації. Кожна з різних зон обличчя з віком змінюється певним чином, опускаючись кожна у своєму векторі. Водночас для комплексного омолодження важливо, щоб людина впізнавала себе такою, якою вона була раніше. Тому кожна зона повинна бути змінена назад свого вектору старіння.

Також, поряд з ефективною омолоджувальною операцією, велику роль відіграє специфічна передопераційна підготовка та післяопераційна реабілітація, яка враховує і роботу психолога, і гормонозамінну терапію.

пластическая хирургия_2
Getty Images

Яка мета рітідектомії?

Можливості сучасного методу омолодження дозволяють:

підтягнути шкіру обличчя і шиї, запобігти обвисанню та млявості, розгладити зморшки;

сформувати чіткий овал обличчя;

підтягнути і зміцнити поверхневу м'язово-апоневротичну систему;

у поєднанні з ліпосакцією шиї позбутися другого підборіддя;

у поєднанні з контурною пластикою і ліполіфтингом – усунути глибокі "заламування" шкіри і зморшки;

підтягнути шкіру окремих частин обличчя: чола, скронь, середньої зони обличчя, шиї.

Але найважливіший і найбажанішим результатом операції є покращення якості життя. Коли людина задоволена собою, коли у неї внутрішні відчуття збігаються з тим, що вона бачить у дзеркалі, вона і сприймає світ по-іншому.

пластическая хирургия_1
Getty Images

Що ви можете сказати про альтернативні методи омолодження: філери, золоті нитки і т. д.?

Коли в процесі атрофії втрачається об'єм, можна використовувати філери, але вони не дають стійкого ефекту. Не кажучи вже про те, що з різним ступенем ризику існують і різні ступені результатів. Що менший ризик, то менший результат і тим коротша його тривалість. Навпаки, чим серйозніші і фундаментальніші процедури з омолодження, тим кращий і триваліший результат. Не можна повернути час назад, не впливаючи на патогенез, тобто на старіння, щоб це мало натуральний вигляд. Однак людська психологія така, що люди хочуть бути обдуреними, щоб їм надали щось таке, що мало б вигляд дива. І справжній професіонал повинен враховувати це, інакше у підсумку провина покладається на нього. Тому набагато чесніше йти складним шляхом. У підсумку цей шлях виявляється більш вигідним, тому що з'являються дійсно вдячні пацієнти, які, нехай не одразу, але з часом усвідомлюють, що з ними повелися чесно.

Кому потрібна операція?

Щоб стати клієнтом пластичного хірурга, людині достатньо мати не менше двох з трьох ознак старіння, до яких належать втрата "молодого" шийного кута, порушення лінії нижньої щелепи ("собачі щічки") і явні зміни носогубних складок. Але наявність цих ознак ще не означає, що людина обов'язково повинна бути прооперована. Є люди, яким не можна робити операцію. З медичного погляду перешкодою є наявність захворювань, які несумісні з операцією. Але найчастіше трапляються пацієнти, яким доводиться відмовити з психологічних причин. Є люди, які завжди всім незадоволені, є ті, хто вважає зовнішність першопричиною всіх своїх бід, та варто змінитися зовні, як одразу все в житті покращиться. Якщо людина не любить себе, провадить нездоровий спосіб життя, вона не оцінить того, що для неї зробили, і це швидко втратить.

Ставлення до себе залежить  не від того, який вигляд ви маєте, а від генетичних особливостей і від того, чи любили вас батьки. Ніякі методи омолодження не здатні змінити ставлення до себе. Але якщо людина постійно працює над своїм особистісним і духовним зростанням, але їй потрібен якийсь поштовх, щоб рухатися далі, і естетична операція є таким поштовхом, то це ідеальний клієнт. Тому можна говорити про те, що не всі пацієнти обирають лікарів, але ще й лікарі обирають пацієнтів.

Як вибрати свого пластичного хірурга?

Найголовніший критерій вибору – безпека. Тому людина, яка поважає себе і піклується про свою безпеку, буде враховувати сертифікацію лікаря, його багаторічний досвід, акредитацію клініки, наявність кваліфікованого персоналу і цілісний підхід до вирішення проблеми. Другий важливий момент – особисті стосунки, готовність довіритися саме цьому лікареві і розпочати з ним партнерство для досягнення мети. І, нарешті, важливо враховувати, що для того, щоб всі заходи безпеки були реалізовані, необхідні певні витрати, які роблять пластичну операцію недешевою.

Корякіна Тетяна

Залиште свій коментар

Вибір редакції