Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Зона відчуження – місця поблизу Чорнобильської АЕС – насправді вже давно не закрита місцевість, крім чорного туризму, тут процвітає і звичайний. З одного боку, в Зоні відчуження нічого не роблять для розвитку цього напрямку, з іншого – жива тяга до незвіданого і популярність комп'ютерної гри "S. T. A. L. K. E. R." роблять свою справу.

Замовити екскурсію в Чорнобиль може кожен повнолітній охочий, що не має медичних протипоказань. Вартість такої поїздки залежить від пропозицій вибраного вами агентства і вашої особистої зацікавленості. Адже хто шукає, той завжди знайде.

Але, головне, розуміти, навіщо вам це потрібно.

 

Чернобыль_8

 

Розвіяти міфи і задовольнити інтерес

Міфів навколо Зони відчуження достатньо. Починаючи з дитячих страшилок про двоголових тварин, закінчуючи дорослими – про мародерів. Одноденна екскурсія не дасть вам відповідь на всі виниклі за 28 років запитання, але на багато чого розплющить очі. Саме тому не варто боятися їхати в Зону, і якщо дотримуватися правил, які ви підпишете перед поїздкою, таку подорож можна вважати цілком безпечною і дуже цікавою.

 

Чернобыль_6

 

Дізнатися, що відбувається поблизу реактора

Відомо, Чорнобиль – місто не мертве, а робоче. Тут проживають ті, хто обслуговує ЧАЕС. Звичайно, місто не активне, але іноді на вулицях можна зустріти перехожих, а також купити води, сувеніри або хліб. Загалом, у багатьох складається враження, що вони потрапили не в небезпечну Зону, а в провінційне українське місто, де жителі раптово вирішили організувати фієсту. Лише два монументи, один з яких зібрав назви сіл, уражених радіацією, а другий біля пожежної частини – увічнив пам'ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС, нагадують про трагедію.

Чернобыль_3

Головний об'єкт екскурсії в цьому місті – Чорнобильська АЕС, на якій і зараз йдуть роботи. Подивитися на сумнозвісний четвертий реактор і об'єкт "Укриття" вам вдасться з декількох боків. Дивно, але зараз він має вигляд абсолютно безпечного, а якщо вам зустрінуться робочі станції, серед яких багато балакучих французів, то створиться враження, що потрапили не на місце трагедії, а на звичайне виробництво.

Чернобыль_4

Побачити мертве місто

На відміну від Чорнобиля, Прип'ять – дійсно мертве місто. Ваш гід одразу повідомить про те, що розділятися і ходити містом самостійно – не варто, аби уникнути зустрічі з дикими тваринами. Хоча зустріти місцеву фауну, мародерів, екстремальних мандрівників або нечисленних поселенців вам навряд чи загрожує. Всі вони уникають зіткнення з екскурсійними групами, тож ви можете побачити тільки собі подібних – туристів, що не випускають фотоапарати з рук. Про присутність інших гостей можна дізнатися тільки з розповідей гіда, побачивши сміття, залишене явно не екскурсійними групами, або запримітивши графіті на стінах.

У густих заростях Прип'яті ви побачите покинуті будинки, стадіон і парк атракціонів, а можливо, і зайдете в один з нежитлових будинків. Враження, які дарує мертве місто, навряд чи можна отримати в будь-якому іншому місці. Для кожного вони свої - хтось згадує Чорнобильську трагедію, що позбавила людей дому, хтось відчуває умиротворення, а хтось одразу ж складає таємний план нічного вторгнення в порожнє місто.

Чернобыль_5

Подивитися на "Дугу"

Один з найбільш незвичайних об'єктів у Зоні – аж ніяк не атомний реактор, а розташована неподалік дивна конструкція "Дуга". Дивна вона для тих, хто не знає про існування колишнього секретного об'єкта, який хоч і помічали жителі Прип'яті, але на мапах він позначався як піонерський табір.

Насправді це радянська загоризонтна радіолокаційна станція "Дуга" (вона ж "Російський дятел"), створена для виявлення пусків міжконтинентальних балістичних ракет. Більшості сучасних людей такий опис говорить мало, але, по суті, ця масштабна металева конструкція (довжина однієї антени – 460 метрів, висота – 150. Друга відповідно – 230 метрів і 100 метрів) будувалася для того, щоб приймати сигнали безпосередньо "з-за обрію" – Європи і навіть Північної Америки.

Українська "дуга" – єдиний подібний об'єкт, що зберігся до наших днів, дві інші – в Хабаровському краї і Миколаєві – розібрали, але в Зоні відчуження це зробити неможливо. Зараз "Російський дятел" – улюблене місце екстремалів, які мріють на неї піднятися, і туристів, захоплених висотою, в прямому і переносному сенсі, інженерної думки.

Оксана Павленко

Фото автора

Залиште свій коментар

Вибір редакції