Ознаки вагітності: на що звернути увагу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Визначити вагітність на ранніх термінах – завдання непросте. І хоч сьогодні ознак вагітності відомо безліч, більшість з них не більш ніж випадкові збіги. То яким ознакам вагітності дійсно варто довіряти? Про це ми запитали у акушера-гінеколога клініки "Добробут" Олександра Попкова.

Затримка менструації

Найяскравіша ознака вагітності – відсутність менструації. У результаті запліднення яйцеклітини сперматозоїдом утворюється одноклітинний зародок – зигота, який вже на сьому добу після зачаття починає прикріплюватися до стінки матки. Приблизно за 40 годин майбутній чоловічок почне виробляти особливий гормон (хоріонічний гонадотропін), який дає сигнал всьому материнському організму про те, що настав час змін. Саме цей гормон стимулює вироблення гормону вагітності - прогестерону, який своєю чергою блокує настання чергової менструації.

Ранкова нудота

На 4-5 тижні вагітності в крові жінки крім прогестерону, з'являється ще й лактоген – гормон, який продукують клітини плаценти, що розвивається. Завдяки цьому в організмі матері починає активно перебудовуватися обмін речовин (зменшується синтез білку, підвищується концентрація жирних кислот і глюкози). Це необхідно для того, щоб збільшити запас корисних речовин, які в майбутньому підуть на потреби розвитку маляти. Під впливом усіх цих процесів може з'явитися і ранкова нудота, яка зазвичай ближче до обіду минає. В цей період нерідко змінюються і харчові пристрасті жінки. Когось тягне на солоненьке, когось на гостре, деякі вагітні відчувають непереборний потяг до крейди або попелу. Тож смакові дивацтва цілком можуть вказувати на цікаве положення жінки.

Збільшення грудей

Готуючись до материнства, жіночий організм не тільки дбає про розвиток дитини, а й починає підготовку молочних залоз до майбутньої лактації. Причому відбувається це вже в перший місяць вагітності, а тому досить рано жінка може відчути набухання молочних залоз, збільшення їхнього розміру і болісність сосків. Якщо ця ознака підкріплена ще й відсутністю місячних, шанси на помилку досить малі.

Часте сечовипускання

Помиляється той, хто думає, що часті відвідування туалету докучають жінкам тільки на пізніх термінах вагітності (коли матка починає тиснути на сечовий міхур). На ранніх термінах таке теж трапляється. Гінекологи пояснюють це дією все того ж прогестерону, який розслаблює сфінктер сечового міхура, в результаті чого і частішають позиви до сечовипускання.

Підвищена слізливість

Емоційна нестабільність – ще одна з ознак вагітності. Якщо цілком спокійна і адекватна жінка раптом починає "божеволіти" то заливаючись сміхом, то умиваючись сльозами, цілком можливо, що вона стала жертвою гормонів, які рясніють в цей момент в її організмі. Буває й інший розвиток подій, коли жінка впадає в якусь прострацію і весь час спить. Однак, ця ознака не може прямо вказувати на вагітність, втім, як і всі перелічені вище. Не ставтеся до них, як до одного з методів діагностики вагітності, адже це всього лише привід насторожитися. Підтвердити або спростувати настання вагітності зможе тільки тест на вагітність або візит до гінеколога. До речі, одне іншого не виключає, оскільки позаматкова вагітність теж може давати позитивну відповідь на тест-системах і тільки лікар зможе вчасно її виявити і запобігти розриву маткової труби.

Ірина Чорна

Дякуємо за консультацію акушеру-гінекологу клініки "Добробут" Олександру Попкову.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції