Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Астрономи знайшли підтвердження існування океану на Плутоні

Астрономи знайшли підтвердження існування океану на Плутоні

Наразі холодна карликова планета була гарячою на початку свого існування.

За геологічними спостереженнями за поверхнею Плутона, вчені виявили, що Плутон раніше був теплим, завдяки чому на поверхні існував рідкий океан.

Про це пише CNN.

Сьогодні карликова планета Плутон обертається навколо Сонця на краю нашої сонячної системи, а температура її поверхні - мінус 192,2 - мінус 202,2 градуса за Цельсієм. Але нове дослідження показує, що це не завжди було так.

Дослідники довго думали, що Плутон зародився як крижана сфера, коли він утворився в поясі Койпера, де мешкають холодні темні об'єкти на краю нашої сонячної системи.

Деякі вчені також вважають, що під крижаною оболонкою Плутона розташований рідкий океан, товщина якого 400 км. Але вони думали, що він сформувався пізніше в історії Плутона, завдяки нагріванню і розпаду радіоактивних елементів у ядра. Цього тепла могло бути досить, щоб розтопити лід і утворити підземний океан.

Коли космічний корабель НАСА "Нові горизонти" пролетів над Плутоном і його супутниками 2015 року, місія надала докладні зображення і дані, які кинули виклик науковим припущенням. Тепер, використовуючи геологічні спостереження за поверхнею Плутона, дослідники змоделювали і порівняли сценарії з гарячою і холодною формацією. 

Вони заявили, що якби океан утворився під льодом, то були б помітні характерні стиснення на планеті. У той же час якби Плутон спочатку був гарячим і з рідким океаном, а потім замерз, тоді на його поверхні з'явилися б розширення.

Ми бачимо багато свідчень розширення, але ми не бачимо жодних свідчень стиснення, тому спостереження більш узгоджуються з тим, що на Плутоні спочатку був рідкий океан.
кажуть вчені.

Незалежно від того, як утворився Плутон, сьогодні його океан підтримується теплом радіоактивного розпаду в скелястому ядрі карликової планети, а товста крижана оболонка ізолює океан під ним.

Ці дані також свідчать про те, що інші великі планети-карлики в крижаному поясі Койпера сформувалися аналогічним чином і спочатку мали підповерхневі океани. Це означає, що ці підземні океани могли взаємодіяти з кам'янистими матеріалами і могли навіть натякати на минулу потенційну населеність або унікальну хімію океану в своїй історії - але поки немає даних, що підтверджують це.

"Ми підозрюємо (ґрунтуючись на Землі), що рідка вода є важливим інгредієнтом. Ця робота передбачає, що рідка вода завжди була навколо Плутона, похованого під шаром холодного льоду. Це також означає, що вода могла хімічно взаємодіяти з кам'янистим ядром під океаном, даючи вам більше хімічних інгредієнтів для роботи. Чи це правильні інгредієнти? Ми не знаємо. Нам потрібно більше дізнатися про те, як утворюється життя, або як може сформуватися життя, щоб знайти ці відповіді.
додають вчені

Нагадаємо, камені, залишені стародавніми марсіанськими річками, були виявлені NASA в деталях з використанням експерименту з візуалізації з високою роздільною здатністю (HiRISE). Через мільярди років після того, як вода текла марсіанською поверхнею востаннє, залишений ефект добре видно з орбіти. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції