Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Facebook уперше заблокував десятки акаунтів в РФ - ЗМІ

Видалення сторінок викликано тим, що компанія займалася скрейпінгом.

Facebook уперше заблокував в Росії десятки акаунтів , які були пов'язані з компанією Social Data Hub. ЇЇ соцмережа запідозрила в нелегальному зборі та аналізі інформації про користувачів.

Про це повідомляє The Bell з посиланням на офіційний коментар Facebook.

Facebook направив листа за адресою реєстрації Social Data Hub в Ірландії з вимогою негайно припинити збір і аналіз даних, та надати соцмережі до 12 жовтня список всіх використаних відомостей і всіх клієнтів, які мали до них доступ, включно з державними структурами.

У соцмережі також вимагають знищення всіх даних, зібраних в Facebook.

Соцмережа заблокувала більше 66 акаунтів, профілів, сторінок і додатків Social Data Hub, яка раніше порівнювала себе з Cambridge Analytica.

"Видалення сторінок викликано тим, що компанія займалася скрейпінгом (аналізом і отриманням інформації юзерів  - ред.), що є порушенням", - йдеться у заяві Facebook.

Соціальна мережа не виключає, що може знайти і заблокувати ще більше облікових записів, пов'язаних з Social Data Hub.

Засновником Social Data Hub є Артур Хачуян. Він також керує компанією Fubutech. До 2014 року Хачуян очолював відділ кібернетики рекламного агентства "Апостол" Тіни Канделакі. В обох компаніях працює одна і та ж команда з 62 чоловік.

Обидві компанії займаються збором, обробкою і аналізом даних. Social Data Hub виконує комерційні замовлення, а Fubutech - державні.

У коментарі виданню Хачуян зняв із себе відповідальність за те, як державні органи розпоряджаються отриманими даними.

У коментарі РБК він заявив що допускає подачу позову до Facebook у разі, якщо соцмережа не відновить аккаунти.

Раніше Social Data Hub порівнювала себе з групою Cambridge Analytica, яка в травні припинила діяльність через звинувачення в незаконному використанні даних користувачів Facebook під час виборчої кампанії Дональда Трампа.

ВідеоFacebook повідомив, що хакери зламали 50 мільйонів акаунтів

Всім користувачам, яких вважали жертвами хакерів, запропонували заново ввести свій пароль. До речі, в яких саме країнах живуть власники акаунтів, так і не повідомили. У відділі безпеки Facebook заспокоюють, що всі недоліки системи усунули, і злам сторінки зовсім не означає, що хакери отримали доступ до якоїсь приватної інформації.

Facebook повідомив, що хакери зламали 50 мільйонів акаунтів

Нагадаємо, що перед виборами у США Facebook заблокував понад 800 сторінок і акаунтів

Залиште свій коментар

Вибір редакції