Японські вчені знайшли спосіб надсилати життєздатну мишачу сперму поштою

Японські вчені знайшли спосіб надсилати життєздатну мишачу сперму поштою

Фото: newscientist.com

Відкриття можуть застосувати в наукових дослідженнях і тваринництві.

Учені з Яманаського університету в Японії знайшли зручний спосіб пересилання життєздатної мишачої сперми без ризику втрати зразка. 

Про це повідомляє New Scientist.

Дослідники, зокрема, пропонують сушити сперматозоїди мишей виморожуванням на папері і відправляти їх звичайною поштою. За їхніми словами, найкраще підійде папір для зважування, що використовується для зберігання зразків.

Керівник дослідження Дайюй Іто зауважує, що "досі для відправки сперми мишей іншим дослідникам була потрібна морозильна середа, зокрема рідкий азот або морозильна камера".

"Постійне забезпечення рідким азотом і електрикою під час транспортування обходиться дорого, а ще, в разі порушення в дорозі або відключення електроенергії (...), вся сперма розтане і стане недоступною", - вказує експерт.

Водночас після транспортування на листівці, стверджує Іто, сперматозоїди все ще залишаються життєздатними.

Щоб випробувати цей метод, дослідники сублімували сперму миші на аркуші паперу для зважування, а потім помістили її між пластиковими листами і відправили через японську поштову службу в конверті, прикріпивши до листівки. 

Коли зразки були отримані після дводобової 200-кілометрої подорожі - від Токійського університету до Яманаського - дослідники змогли використати сперму для отримання здорових мишей.

Простота цього методу доставки означає, що існує ймовірність незаконного транспортування генетичного матеріалу, каже Іто, отже потрібні нові заходи з регулювання відправок.

"Це дослідження піднімає інтригуючу ідею про те, що людські сперматозоїди можуть бути збережені і транспортовані менш витратними, більш безпечними, компактними і простим методом", - зазначають інші дослідники.

Як повідомлялося, вплив марихуани на якість сперми вже деякий час дискутується вченими, і попередні дослідження виявили деякі досить суперечливі висновки. Так, останні роботи вчених показали, що куріння канабісу хоч і має несприятливі наслідки, але може збільшувати кількість здорових сперматозоїдів і їхню рухливість.

Повʼязані теми:

Наступна публікація