Арешт Протасевича: Україна підготувала санкції проти соратників Лукашенка

Арешт Протасевича: Україна підготувала санкції проти соратників Лукашенка

УНІАН

В МЗС вважають інцидент із перехопленням літака і затриманням Протасевича "політичною розправою".

Міністерство закордонних справ України підготувало санкційний пакет щодо представників білоруського режиму, які "брали участь у фальсифікаціях виборів або були залучені до репресій проти мирних громадян".

Про це заступник очільника дипломатичного відомства Євгеній Єнін повідомив в етері передачі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

За його словами, "санкційний пакет (...) передано до розгляду Ради національної безпеки і оборони".

"Ми сподіваємося, що найближчим часом, можливо, цей пакет буде розглянуто і наслідком відповідних рішень стане саме указ президента", - зауважив представник МЗС.

Єнін наголосив на тому, що уряд України від початку протестів у Білорусі "солідаризувався з позицією міжнародних партнерів, насамперед ЄС", а нині продемонстрував повну незгоду із перехопленням літака Ryanair у Мінську і подальшим арештом опозиціонера Романа Протасевича.

"Останнім кроком про закриття повітряного простору над Білоруссю, а також забороною транзиту через Україну літаків білоруських компанії, українська сторона вчергове показала, що вважає абсолютно ненормальною ту практику, яка була застосована білоруською владою з посиланням нібито на якесь повідомлення про замінування літака", - зауважив заступник міністра закордонних справ. 

Він також підтвердив, що українська сторона, як і інші країни-партнери, не отримувала жодних повідомлень про замінування літака.

"Відповідно, білоруський режим вчинив це саме з метою політичної розправи над одним із опозиціонерів", - висловився Єнін.

Нагадаємо, 23 травня у Білорусі через інформацію про бомбу посадили літак Афіни-Вільнюс компанії Ryanair, на борту якого перебував опозиційний білоруський журналіст, засновник Telegram-каналу NEXTA і блогер Роман Протасевич. Медійника затримали, йому загрожує смертна кара. 

Читайте також:

Новини України: країна опівночі заборонить авіакомпаніям Білорусі перетинати повітряний кордон

Новини України: країна опівночі заборонить авіакомпаніям Білорусі перетинати повітряний кордон
Наступна публікація