Гройсман назвав дату, коли Рада візьметься за зміни до Конституції

Народні обранці розглядатимуть зміни у частині правосуддя.

Завтра, 2 лютого, Верховна Рада може розглянути зміни до Конституції в частині правосуддя.

Про це заявив спікер парламенту Володимир Гройсман.

"Ми плануємо завтра об 11 годині розглядати Конституцію в частині правосуддя", - цитує "Українська правда" слова глави Ради.

Гройсман додав, що сподівається на необхідну кількість голосів парламентарів.

"Я маю надію на те, що всі фракції парламенту підтримають цей законопроект", - сказав він.

Наразі на сайті Верховної Ради законопроекту немає на порядку денному.

Нагадаємо, що в суботу, 30 січня, Конституційний Суд України розпочав розгляд справи за зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності доопрацьованого законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Як відомо, 28 січня під час засідання Верховної Ради нардепи вирішили відправити до Конституційного суду проект змін до Конституції у частині правосуддя. Вказаний документ є доопрацьованим. Єдина зміна -  за парламентом України залишать право на висловлення недовіри генеральному прокурору України. У першому варіанті документа вказане право мали покласти на президента.

Верховна Рада вже спрямовувала на висновок Конституційного Суд зміни до Основного Закону в частині правосуддя, але оскільки внесено зміни, то є необхідність в повторній процедурі розгляду даного питання, зокрема направлення його до КС і необхідність його висновку. Попередній законопроект КС визнав таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України, законопроект про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя. Висновок було оприлюднено 22 січня.

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: