"Історію почали переписувати ще російські царі": Ткаченко прокоментував статтю Путіна про Україну

"Історію почали переписувати ще російські царі": Ткаченко прокоментував статтю Путіна про Україну

Фото: УНІАН

Ткаченко зауважив, що Росія веде проти України війну на Донбасі, сіє ворожнечу і використовує брехливу пропаганду.

У Міністерстві культури та інформаційної політики коментуючи пропагандистську статтю Володимира Путіна про Україну, заявили, що трактування глави Кремля "не відрізняється особливою оригінальністю", оскільки переписувати історію почали ще російські царі.

Про це заявив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко у Telegram-каналі.  

Ткаченко зауважив, що переписувати нашу історію почали ще російські царі, присвоївши собі назву "Русь", і радянський диктатор Йосип Сталін продовжив цю практику. Тому Ткаченко порадив включати критичне мислення, читаючи подібне, і пам’ятати про реальні дії, які чинить Росія проти України – війна, сіяння ворожнечі та брехлива пропаганда.

"Переписувати історію почали ще російські царі, коли присвоїли назву "Русь" своїй Московії. Так само продовжив це в часи вбивства правди Сталін. Який не тільки знову розповідав про "колиску братських народів", але й наочно показав своє ставлення до "братських народів" шляхом Голодомору, масових депортацій та інших геноцидних практик", - йдеться в його повідомленні.

Міністр культури та інформаційної політики пояснив, що таке ж трактування правди зараз і в Росії, яка за конституцією мовляв гарантує право на самовизначення і свободу усім народам, які опинилися в складі Росії, але у реальності – нехтує правами національних меншин, принципами демократії, толерантності та рівності.

"От вам і "братство народов" по-російськи. Ми про це знаємо, тож заберіть його собі", - заявив Ткаченко.

Наприкінець голова Мінкульту нагадав, що незалежна Україна йде корінням у тисячолітню історію.

"А ми цього року будемо святкувати 30-річчя незалежності країни, яка насправді своїм корінням сягає в більш ніж тисячолітню історію. Звідти починалося славне становлення Київських князів, які були не тільки візіонерами і сучасними правителями, а й заклали основи тих свобод, які успадкувала незалежна Україна. І точно не Росія", - підсумував Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін 12 липня у продовження своєї тези, висловленої під час недавньої "Прямої лінії" про те, що “росіяни та українці – один народ”, опублікував на сайті Кремля статтю українською та російською мовами, в якій містяться ключові твердження із “методичок” російської пропаганди. Подробиці  пропагандистської статті Путіна читайте за цим посиланням.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зустріч Путіна і Байдена
Наступна публікація