Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Патріарх Варфоломій нагородив Парубія орденом

Очільник Вселенського патріархату відзначив спікера Верховної Ради за боротьбу за автокефалію.

Вселенський патріарх Варфоломій вручив спікеру Верховної Ради Андрію Парубію церковну нагороду - орден хреста святого Андрія Первозванного.

Про це повідомив речник голови українського парламенту Андрій Ковальов.

За його словами, Парубій отримав відзнаку "за багатолітню і послідовну боротьбу за Автокефалію Православної Церкви в Україні".

Спікер Верховної Ради у свою чергу подякував Варфоломію за нагороду.

"Для мене велика честь, що Патріарх Варфоломій удостоїв мене церковної нагороди - хрестом святого Андрія Первозванного у цей великий день у святому місці", - написав Парубій у Facebook.

Сьогодні безперечно історичний день - день надання Томосу про Автокефалію Православної Церкви в Україні. Нещодавно я...

Опубліковано Андрієм Парубієм Неділя, 6 січня 2019 р.

Нагадаємо, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 

На соборі 15 грудня були присутні представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр, президент України Петро Порошенко, спікер Верховної Ради Андрій Парубій. У результаті голосування була підтримана кандидатура митрополита Переяславського і Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату та намісника патріарха Філарета Епіфанія. Після обрання Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради була перейменована в РПЦ. На завершення юридичної процедури відведено конкретний час.

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Запорізькій області, що є першим фактом на території Лівобережної України. 

Зміни у релігійному житті викликали різке невдоволення не тільки серед кліриків Московського патріархату в Україні, але й самої РПЦ. Зокрема, в листі до Варфоломія патріарх РПЦ Кирило написав, що Об'єднавчий собор став "зборами розкольників під прикриттям імені Святої Константинопольської церкви". Очільник РПЦ вимагає у Варфоломія відступитися від спілкування з "розкольниками" й відмовитися від "політичної авантюри їхньої легалізації". Йдеться, зокрема про почесного патріарха Філарета, який до того очолював УПЦ КП і якого Москва вважає "розкольником". Крім того, ситуацію навколо церковного життя обговорювали на Раді безпеки РФ. 

Втім, різка реакція РПЦ на церковні події не вплинули на процес ствердження ПЦУ. За словами митрополита Епіфанія, усі рішення будуть формуватися на основі норм статуту, які прописані у Томосі. "Першим рішенням нам, звичайно, потрібно сформувати відповідні керівні органи, бо на Об'єднавчому соборі ми ухвалили статут, але він буде утверджений Томосом, бо статут побудований на нормах, які прописані у Томосі. Після отримання Томосу ми станемо вже повноцінною автокефальною православною церквою, визнаною Всесвітнім православ'ям. Надалі ми будемо намагатися спілкуватися з іншими помісними церквами, які визнають рішення Вселенського патріарха", - зазначив митрополит Православної Церкви України.

ВідеоВідновлення історичної справедливості: українська церква повернула незалежність за третину тисячоліття

333 роки - рівно третина тисячоліття пішла на те, щоб історія зробила коло і українська церква повернула собі автокефалію. За цей час історичні факти були багато разів спотворені, а справжні події російська історія підмінила власною міфологією. Чому немає Томосу у самої російської церкви? Та чи справді українську церкву продали Москві за золото та соболині шкури? Де правда, а де міф - дивіться у сюжеті.

Відновлення історичної справедливості: українська церква повернула незалежність за третину тисячоліття

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції