Путін відмовив російській партії у помилуванні Сенцова

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Кремлі чекають, що політв'язень сам попросить про помилування.

Президент Росії Володимир Путін відмовився розглядати питання про помилування українського політв'язня, режисера Олега Сенцова.

Про це 1 листопада повідомляє прес-служба російської партії "Яблоко", яка зверталася до Путіна з проханням про помилування.

"Право помилування - виняткова прерогатива президента, Конституція Росії не обмежує президента в цьому праві. Закликаємо не боятись здійснити цей крок, найважливіший з гуманітарної, правової та політичної точок зору", - йшлося у зверненні.

Адміністрація Путіна у відповідь на це звернення написала, що президент РФ не буде розглядати питання про помилування Сенцова без його особистого звернення та подання губернатора Ямало-Ненецького автономного округу, де утримується політв'язень.

У Кремлі пообіцяли долучити звернення партії "Яблоко" до прохання Сенцова про помилування, якщо він його подасть.

"Така відповідь свідчить про те, що президент знімає з себе відповідальність за вирішення дуже важливого політичного і, найголовніше, гуманітарного питання - збереження життя людини, звинувачення на адресу якої політично мотивовані", - прокоментувала лист з адміністрації Путіна голова партії "Яблуко" Емілія Слабунова.

Відео"Не турбуйтеся, я вижив". Сенцов написав листа про свій стан після завершення голодування

Не турбуйтесь, я вижив. Це слова Олега Сенцова з листа правозахисникам, в якому він повідомив, почувається краще, аніж місяць тому. Фрагмент листа Сенцова оприлюднив правозахисник з Челябінщини Микола Щур. Сенцов також пише, аналізи в нього ще не дуже, але вже не такі погані, як раніше. 

"Не турбуйтеся, я вижив". Сенцов написав листа про свій стан після завершення голодування

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року українського режисера Олега Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до вчинення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення було звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ.

Він голодував 145 днів. 5 жовтня Сенцов повідомив, що припиняє голодування. За словами адвоката політв’язня, він не мав виходу, адже в російській лікарні йому погрожували почати примусове годування та "зробити з нього овоч".

Європейський парламент 25 жовтня нагородив Сенцова престижною премією Сахарова "За свободу думки". Він став першим українцем, який отримав цю премію, що вручається від 1988 року за "винятковий внесок у боротьбу за права людини на всій земній кулі".

Фотогалерея У Києві під російським посольством відбулась акція на підтримку Сенцова (8 фото)

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції