США можуть підтримати фінансування миротворців ООН на Донбасі

Україна виступила з ініціативою запровадити миротворчу місію на Донбасі ще в 2015 році.

Незважаючи на наміри адміністрації США суттєво скоротити внески в ООН, в тому числі на миротворчі операції, Вашингтон все ж готовий зробити виключення для України щодо введення миротворців на Донбас.

Про це заявила віце-прем'єр України Іванна Климпуш-Цинцадзе, - пише Укрінформ.

"Думаю, що ми отримали чітке запевнення з боку США стосовно того, що Сполучені Штати готові зробити виключення зі свого правила, яке вони недавно запровадили щодо відмови від підтримки будь-яких миротворчих місій з боку ООН та їх оплати", - відповіла український урядовець.

Вона сподівається, що в разі прийняття спільного рішення в Раді Безпеки ООН про введення миротворців на Донбас, американська сторона "була би готова підтримати це фінансово".

ВідеоУ Нью-Йорку відкриється сесія Генеральної Асамблеї ООН, на якій розглянуть українські питання

Віце-прем'єр нагадала, що Україна виступила з ініціативою запровадити миротворчу місію на Донбасі ще в 2015 році, і "американські колеги повністю поділяють цей підхід".

Нагадаємо, Путін заявив, що підтримує введення миротворців ООН на територію окупованого Донбасу, однак ці сили повинні перебувати лише на лінії розмежування.

У МЗС підкреслили, що Путін своєю заявою хоче спотворити ідею миротворчої місії і представити агресію на Донбасі внутрішнім конфліктом України. Також дипломати нагадали, що раніше глава України Петро Порошенко офіційно направив в ООН звернення про розгортання миротворчої операції, проте Росія як держава-агресор постійно саботувала пропозиції України, відмовляючись розглядати звернення в РБ ООН і навіть стверджувала, що звернення не було.

Порошенко планує найближчими місяцями представити на Генеральній асамблеї ООН ідею введення миротворчої місії на Донбас. Під час попередніх телефонних переговорів лідерів держав "нормандського формату" він наголосив на необхідності запровадження її на Донбасі.

Росія також передала в Організацію Об'єднаних Націй проект резолюції про розміщення миротворчої місії на Донбасі. 

Залиште свій коментар