США знову закликали звільнити Сенцова

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Сенцов та його ув’язнені українські співвітчизники є втіленням зв’язку між порушеннями міжнародної безпеки Росії та її зловживанням правами людини.

Глава американської делегації ОБСЄ, посол Майкл Козак знову закликав Росію звільнити ув’язненого українського режисера Олега Сенцова та інших українських політичних в’язнів.

Про це інформує місія США при ОБСЄ, пише Радіо Свобода.

У своєму виступі посол нагадав, що в заключній заяві минулорічного засідання делегація Сполучених Штатів закликала до звільнення режисера Олега Сенцова та інших громадян України, які перебувають в ув’язненні у Російській Федерації через мирну опозицію до окупації Криму та агресії на сході України.

"Ми закликаємо Росію звільнити цих ув’язнених", – наголосив глава американської делегації.

Фотогалерея У Києві під російським посольством відбулась акція на підтримку Сенцова (8 фото)

Майкл Козак зазначив, що продовження російської агресії проти України суперечить усім десяти фундаментальним принципам Гельсінкського заключного акту, зокрема недоторканність кордонів та територіальну цілісність держав. А Сенцов та його ув’язнені українські співвітчизники є втіленням зв’язку між порушеннями міжнародної безпеки Росії та її зловживанням правами людини.

За його словами, що "конфлікт в Україні, який розпалила Росія і продовжує підживлювати, є найгіршою кризою безпеки в Європі з 1990-х років" та підтвердив, що санкції проти Росії залишатимуться в силі, поки Росія повністю не виконає свої Мінські зобов’язання, а кримські санкції не будуть скасовані, поки Росія не поверне Україні повний контроль над півостровом.

Американський посол також наголосив, що порушення Росією суверенітету та територіальної цілісності іншої держави не обмежуються лише Україною – Росія продовжує займати 20 відсотків території Грузії та підтримувати сепаратизм у придністровському регіоні Молдови, в усьому регіоні ОБСЄ та в світі Росія здійснює згубні кампанії з дезінформації, щоб підірвати процеси виборів та знищити віру в демократичні уряди.

ВідеоСенцов написав заповіт на свою творчість у разі смерті

Припиняти голодування Сенцов не збирається. До проблем зі здоров’ям додалась ще й гіпоксія. Як наслідок, Олег має запаморочення та оніміння кінцівок. 

Сенцов написав заповіт на свою творчість у разі смерті

Нагадаємо, 5 серпня 2015 року українського режисера Олега Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до вчинення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою її припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ.

Сенцов відмовився просити Путіна про помилування. За даними адвоката, у нього дуже низький пульс, анемія і проблеми з серцем, але від голодування відмовлятися він не збирається.

Залиште свій коментар

Вибір редакції