Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У ГПУ є абсолютна воля на розкриття вбивства Гонгадзе - Столярчук

Десять років справа пролежала в архіві Головного слідчого управління ГПУ.

Заступник генпрокурора Юрій Столярчук запевнив, що на часі існує політична воля щодо доведення до кінця справи Георгія Гонгадзе.

Про це він розповів ТСН.Тижню, зазначивши, що активні слідчі дії у справі активізувалися лише на початку 2015 року після майже 10-річної перерви.

"За великим рахунком, до початку 2015 року справа просто лежала в архіві Головного слідчого управління на вулиці Борисоглібській в місті Києві. Чому так було - мені зараз важко сказати. Кому це було вигідно – теж важко сказати, але маємо те, що маємо", - зазначив прокурор.

Він запевнив, що все змінилося з приходом Віктора Шокіна на посаду голови ГПУ.

"Того ж дня, як його було призначено в лютому на посаду Генерального прокурора, було озвучено бажання, по можливості, поставити крапку на справі Гонгадзе. Було зібрано тих людей, які раніше мали безпосереднє відношення до провадження, а їх можна порахувати на пальцях однієї руки. Переді мною документ, щоб я не видумував: 16 лютого 2015 року було створено слідчу групу, групу прокурорів і досудове розслідування у кримінальному провадженні було зосереджено виключно навколо встановлення, підтвердження і, нарешті, озвучення прізвищ підбурювачів, замовників, організаторів вбивства Георгія Гонгадзе", - заявив Столярчук.

Відео Чи не закопають розслідування Георгія Ґонґадзе разом з його тілом

Прокурор додав, що немає жодного сумніву, що найближчим часом ми отримаємо відповіді на запитання щодо замовників та організаторів. "Власне, моя думка про те, що є абсолютно воля на розкриття злочину", - наголосив він.

Нагадаємо, журналіст Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.

За звинуваченням у вбивстві Гонгадзе у 2005 році Олексій Пукач був оголошений в міжнародний розшук. Силовики упіймали його тільки у 2009-му. У січні 2013-го Печерський райсуд Києва засудив Пукача до довічного ув'язнення, визнавши його винним у вбивстві Гонгадзе. Але і сам Пукач, і родина Гонгадзе оскаржили вирок. За словами вдови журналіста Мирослави Гонгадзе, суд не назвав і не покарав головних винуватців смерті її чоловіка - замовників вбивства.

Одним із них, за словами ще одного постраждалого від рук Пукача журналіста - Олексія Подольського - може бути другий президент Леонід Кучма. На причетність Кучми до резонансного злочину вказував і сам Пукач, який після оголошення вироку заявив: "Хочете знати мотив і участь - запитайте у Кучми і Литвина".

Однак, кримінальну справу проти Кучми, підозрюваного у замовленні вбивства Гонгадзе, було закрито. За словами колишнього першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, за те, щоб про справу "забули" було отримано хабар в розмірі мільярда доларів. 

Залишається недоведеним факт причетності до вбивства Гонгадзе екс-спікера Верховної Ради Володимира Литвина. Він і Кучма, за словами Пукача, повинні були опинитися разом з ним у клітці для засуджених після вироку у справі про вбивство журналіста.

Кореспондент ТСН Сергій Швець

Залиште свій коментар

Вибір редакції