Україну попереджали про підготування вбивства Шеремета ще за Януковича — білоруський ексспецназівець

Дата публікації
Перегляди
3356
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україну попереджали про підготування вбивства Шеремета ще за Януковича — білоруський ексспецназівець

Фото: УНІАН

Запис розмови про планування вбивств Макар отримав від своїх анонімних джерел у КДБ Білорусі тоді ж, коли його було зроблено, 2012 року.

Колишній співробітник білоруського спецназу Ігор Макар, який поширив аудіозапис силовиків Білорусі про планування вбивства журналіста Павла Шеремета, розповів, що українським спецслужбам було повідомлено про підготовку такого злочину ще у 2012 році. Тоді президентом України був Віктор Янукович. 

Про це він сказав в інтерв'ю "Новой газете". 

За його словами, весь запис розмови, зроблений 11 квітня 2012 року, і всю інформацію з прізвищами він передав американським дипломатам. На записі тодішній голова КДБ Білорусі Вадим Зайцев і двоє співробітників спецпідрозділу КДБ "Альфа" планували вбивства мінімум чотирьох громадян Білорусі, які перебувають за кордоном, зокрема й Павла Шеремета.

В інтерв'ю Макар розповів, що його другу, екскерівнику СІЗО в Мінську, Олегу Алкаєву, вбивство якого також обговорювали на записі, дзвонили з кримінальної поліції Німеччини і рекомендували не їхати з країни, до того ж пропонували охорону. Як відомо, той проживав у Берліні. З цього випливає, що інформація про запис, ймовірно, надійшла у всі країни, в яких перебували "цілі" спецслужби Білорусі.

Як відомо, п’ять років до своєї загибелі Павло Шеремет проживав в Україні.

Своєю чергою Макар запевнив, що іще 2012 року інформація була передана Україні, Росії та навіть білоруському МЗС, але на запитання журналіста, чому українські спецслужби не відреагували на дані про підготовку вбивства Шеремета, Макар відповісти не зміг. 

"У 2012 році Павло ще тільки збирався переїжджати до України. Але я знаю, що інформація була передана і в Російську Федерацію, і в Україну, і навіть у білоруський МЗС. До речі, тоді Вадим Зайцев і був знятий з посади голови КДБ", — сказав Макар.

За його словами, Шеремету загрожувала небезпека, оскільки він активно розслідував вибух у мінському метро 2011 року, і був подразником для диктаторського режиму Білорусі.

Нагадаємо:

  • У засобах масової інформації з'явився аудіозапис, який нібито свідчить про те, що ще в 2012 році секретні служби Білорусі за наказом Лукашенка обговорювали можливість підірвати вибухівкою журналіста Павла Шеремета, що було здійснено 4 роки потому.
  • Запис розповсюдив колишній співробітник білоруського спецназу Ігор Макар. Він також повідомив про готовність свідчити у справі Офісу генерального прокурора України
  • Правоохоронці підготували офіційне запрошення до України для участі в слідчих діях особі, яка є власником звукозапису у справі вбивства журналіста Павла Шеремета. Аудіозапис вже направлено на проведення фоноскопічної експертизи

    Справа Шеремета: спецпризначенець, який оприлюднив записи КДБ Білорусі, готовий свідчити

    Справа Шеремета: спецпризначенець, який оприлюднив записи КДБ Білорусі, готовий свідчити

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Хто вбив Павла Шеремета
Дата публікації
Перегляди
3356
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація