"Які проблеми?": Савченко прокоментувала скасування частини її закону

Савченко заявила, що це не було для неї сюрпризом. 

Народний депутат України Надія Савченко вважає, що нічого страшного не сталося, зараз знайдений баланс між старою і чинною системою.

Про це вона сказала у коментарі InfoResist.

"Все нормально. Які проблеми? Коли на комітеті приймалося рішення і поправки до закону, я була присутня і я сказала, що з такими нормами можна погодитися, тому що дійсно потрібно дати слідчим час на розслідування, розумні терміни — рік", — заявила Савченко.

Окрім того, вона додала, що для неї це не стало сюрпризом.

"Цього варто було очікувати, тому що потрібно реформувати всю правоохоронну систему, а не тільки вибірково ставити один закон і потім на нього валити всі гріхи. Тому цей закон якраз зараз балансує між тією системою, яка є і в яку треба перейти. Але робота не закінчується", — додала нардеп.

Нагадаємо, Верховна Рада у четвер, 18 травня, розглянула зміни в "законі Савченко". Відбулося поіменне голосування про розгляд за скороченою процедурою проекту Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув'язнення) №5534.

За відповідне рішення проголосували 174 народних обранці, проти – 9, утрималися – 41, не голосували – 123. Всього у Раді було зареєстровано 347 депутатів. 

Зазначимо, що це не перше голосування за зміни до закону. Раніше нардепи відмовилися ухвалити проект закону №5259 про внесення змін до статті 72 Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування строку попереднього ув'язнення, який відомий як "закон Савченко".

Нагадаємо, юрист-кримінолог Ганна Маляр наголосила, що так званий "закон Савченко" був прийнятий під конкретних людей, а надто під "елітних бандитів" та VIP-злочинців. Водночас, вона наголосила, що новим документом законодавець визнає, що умови тримання невинуватої особи жорсткіші, ніж тих, які судом визнані винними.

Через "закон Савченко" на волю вийдуть засновник відомої будівельної афери "Еліта-центр" Олександр Волконський-Шахов та скандальний  лікар-шахрай Андрій Слюсарчук, відомий як "доктор Пі".

ВідеоЗлочинці користуються законом Савченко, щоб скоріше вийти на волю

Залиште свій коментар