Перейти до змісту
Україна просить Туреччину приєднатися до переговорів про повернення Криму - Зеленський

Україна просить Туреччину приєднатися до переговорів про повернення Криму - Зеленський

Президент вважає Анкару серйозним гравцем в регіоні.

Президент Володимир Зеленський заявив про намір запросити Туреччину до перемовного процесу щодо повернення анексованого Криму під політичний контроль Києва. 

Про це йдеться у повідомленні Офісу президента 16 жовтня.

Українська сторона вважає, що позиція Анкари відіграє важливу роль у Кримській платформі.

За словами глави держави, після 2014 року не було створено перемовного майданчика, в межах якого могли обговорювати можливості повернення Криму до складу України. Тому українська влада ухвалила рішення про створення Кримської платформи, яка повинна об'єднати всі зацікавлені сторони в рамках єдиної мети.

"Припускаємо, що це дозволить консолідувати зусилля всіх цивілізованих країн і громадських сил як в Україні, так і за кордоном для роботи на добробут Криму. А значить, і на благо кримськотатарського народу. Ми дуже сподіваємося на те, що представники Меджлісу приєднаються до цієї роботи. Нашим спільним завданням має бути напрацювання рішень для якнайшвидшого повернення Криму під контроль української держави", - сказав Зеленський.

Також він додав, що Україна розраховує на допомогу Туреччини у цьому процесі, тому що Анкара є серйозним гравцем в регіоні.

"І ми сподіваємося на серйозну роль Туреччини в цьому питанні. Адже хіба можна щось вирішити без Туреччини в нашому регіоні? Ні, звичайно", - зазначив президент.

Як повідомлялося, Україна та Туреччина підпишуть нову угоду: сторони розширять військову співпрацю у 20 напрямах.

Відео Євросоюз ще на пів року подовжив санкції проти Росії через анексію Криму

Євросоюз ще на пів року подовжив санкції проти Росії через анексію Криму – так вирішила Рада ЄС. У списку – 175 осіб – їм заборонено в’їжджати до ЄС, а їхні активи там заморожені. Обмеження стосуються й чотирьох десятків російських підприємств. ЄС ухвалив санкції шість років тому й відтоді подовжує їх що пів року. Також Брюссель запровадив й економічні обмеження проти цілих секторів економіки Росії через її агресію на Донбасі. Вони діють до кінця наступного року.  

Євросоюз ще на пів року подовжив санкції проти Росії через анексію Криму

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин