Небезпечні ліки без рецепту: "повільна смерть самолікування"

Небезпечні ліки без рецепту: "повільна смерть самолікування"

Самолікування рецепторними засобами дуже часто призводить до негативних наслідків

Навіть звичайні ліки, такі як анальгін, можуть бути "повільною смертю" - вони знищують імунітет, і, пригнічуючи одну хворобу, викликають іншу.

Останнім часом в Україні активно обговорюється тема про те, що незабаром більшість ліків можна буде купувати виключно за рецептами.

Це викликало хвилю обурення серед населення, яке звикло займатися самолікуванням, не зважаючи на те, до яких небезпечних результатів це може призвести.

Та реалізація лікарських засобів без рецептів, продаж яких дозволений лише за рецептами лікаря, є досить поширеною в Україні, через те що відповідальність майже ніхто не несе.

Журналісти ТСН у новому випуску спецпроекту "Особиста справа" з'ясували: зараз небезпечні пігулки - навіть ті, які за законом мають відпускати тільки за рецептом - можна запросто придбати просто так.

Так, у першій же аптеці Лікарні швидкої допомоги журналістам продали "Еналапріл" та "Дигоксин".

Перший з них може спричинити недостатність мозкового кровообігу, порушення серцевого ритму, блювання, бронхіт, судоми, проблеми зупинки кровотечі. А "Дигоксин" у випадку передозування спричиняє порушення кольорового зору – людина бачитиме всі предмети білими, жовтими чи зеленими, підвищення ритм серця, ті ж проблеми зупинки кровотечі, і навіть – психоз. Це лише скорочений перелік тих недуг, до яких може призвести використання ліків без поради лікаря.

На анотаціях з-під ліків чорним по білому написано - відпускати лише за рецептом.

Самолікування рецепторними засобами дійсно дуже часто призводить до негативних наслідків. Але навіть звичайні для нас ліки, такі як анальгін, можуть бути "повільною смертю".

Відомий біоенергетик Ігор Батулін не вживає ліків вже більше 20 років. А той самий анальгін пити від болю він порадив би мабуть тільки ворогу.

"В анальгіні є частки наркотичних засобів, які знищують не тільки імунітет, але й усю судинну систему, лімфу, кров тощо", - розповідає фахівець.

Практично у всіх хімічних препаратах, за його словами, є етилові та ефірні кислоти, які дуже шкідливі для організму, особливо дитячого. Та ще й побічних ефектів хоч відбавляй.

У Європі вже давно в аптеку ходять майже завжди з рецептом лікаря, без якого там не продають навіть звичайне знеболювальне. В Росії також вже не продають так просто валокордин, корвалол та інші "сердечні бальзами". Українцям же поки що самолікуватися препаратами сумнівної якості ніхто не заважає.

Читайте також:

Українці сліпнуть від неякісного інсуліну

Як робиться бізнес на померлих: ще живих "мерців" розпродають вже у лікарнях

Українці й надалі зможуть купувати ліки без рецептів

ТОП-5 найдорожчих шкідливих звичок українців

Повʼязані теми:

Наступна публікація