Українці й надалі зможуть купувати ліки без рецептів

МОЗ уточнило кому саме можна буде купувати ліки лише за рецептами: зміни відпуску будуть стосуватися лише лікарів і фармацевтів.

МОЗ назвало інформацію ЗМІ про те, що українці з 1 грудня змушені будуть купувати ліки тільки за рецептами "викривленою" і такою, що не відповідає дійсності.

Безрецептурні ліки громадяни, як і раніше, зможуть купувати в аптеках без рецепта, повідомили в прес-службі Міністерства охорони здоров'я України. Зміни відпуску ліків будуть стосуватися лише лікарів і фармацевтів, і будуть введені з метою посилення контролю за виписуванням та відпуском рецептурних лікарських засобів.

Саме з цієї причини МОЗ України розробило проект наказу "Про внесення змін до наказу МОЗ України від 19.07.2005 N360", яким передбачено зміни в оформленні рецептурного бланку виключно на рецептурні лікарські засоби.

"Безрецептурні медикаментозні препарати громадяни, як і раніше, зможуть купувати в аптечних мережах без лікарської виписки", - зазначили в МОЗ.

Рецепти будуть виписуватися хворому за наявності відповідних показань з обов'язковим зберіганням верхньої частини виписаного рецепта, до лінії відриву, і записом про призначення лікарських засобів або виробів медичного призначення в медичній документації (історія хвороби, медична карта амбулаторного чи стаціонарного хворого).

Рецепти будуть виписуватися в 2-х примірниках. Перший примірник - для пред'явлення в аптеці або аптечному пункті, другий примірник (з позначкою "для хворого") залишається хворому. Рецепти залишаються і зберігаються в аптеках і аптечних пунктах.

У разі відпуску меншої, ніж виписано в рецепті, кількості лікарського засобу ставиться штамп "Відпущено" і робиться відмітка про кількість відпущеного лікарського засобу. При цьому рецепт повертається хворому з одночасним оформленням сигнатури на відпущені лікарські засоби, а також із зазначенням всієї інформації, зазначеної в рецепті, яка залишається і зберігається в аптеках і аптечних пунктах. За такими рецептами ліки відпускаються до досягнення кількості, призначеного лікарем.

Рецепти (ф-1) і сигнатури на рецептурні лікарські засоби зберігаються в аптеках і аптечних пунктах в межах одного кварталу (не враховуючи поточного кварталу).

Пацієнт зможе отримати призначені йому медичним працівником лікувальні засоби при пред'явленні рецепта в аптеці або аптечному пункті. Відпуск рецептурних лікарських засобів з аптечних кіосків заборонений.

У разі відсутності в аптеці лікарського засобу, виписаного лікарем, пацієнту, за його згоди, може бути запропоновано лікарський засіб за іншою торговельною назвою, але з такою ж діючою речовиною (за міжнародною непатентованою назвою), формою відпуску та дозуванням, як і лікувальний засіб , виписаний в рецепті. Зазначена норма не поширюється на лікарські засоби, що відпускаються безкоштовно та на пільгових умовах, і на ті, які підлягають предметно-кількісному обліку.

Читайте також:

Українців з 1 грудня змусять купувати ліки виключно за рецептом

Лікарі вимагають заборонити рекламу ліків на телебаченні

Уряд виділив 65 мільйонів на контроль якості ліків

Через подорожчання євро виростуть ціни на ліки, авто та побутову техніку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: