Чехія звинуватила Росію в кібератаках на МЗС країни

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Хакери отримали доступ до адрес електронної пошти понад 150 співробітників.

Чеська служба безпеки заявила, що за торішніми кібератаками на міністерство закордонних справ країни стояли російські розвідувальні служби.

Про це йдеться в опублікованій 3 грудня щорічній доповіді служби, передає Reuters.

Згідно з доповіддю Служби інформації і безпеки Чехії, відповідальність за дві окремі атаки на МЗС країни частково лежить на групі хакерів APT28, яку пов'язують з російською владою і також вважають винною в кібератаки в Німеччині і США.

"Усі висновки ясно дають зрозуміти, що це була кампанія кібершпіонажу Turla, за якою стоять ФСБ, російська розвідувальна служба, і APT28 / Sofacy, яку пов'язують з російською військовою розвідкою, ГРУ", - йдеться в щорічній доповіді.

Як зазначається, в результаті зламу інформаційної системи міністерства хакери отримали доступ до адрес електронної пошти більше 150 співробітників, скопіювавши листи і вкладення до них.

"Таким чином, вони отримали дані, які можуть використовуватися для майбутніх атак, а також список потенційних цілей практично у всіх важливих державних інституціях".

Агенство відзначає, що минулого року чеське МЗС припустило, що за кібератаками стояла іноземна держава, але повідомило, що витоку конфіденційних даних не відбулося.

У новій доповіді, як і в попередніх, йдеться, що співробітники російської розвідки продовжують роботу під дипломатичним прикриттям в рамках гібридної стратегії, спрямованої проти країн-членів ЄС і НАТО. Влада РФ не була доступна для коментарів 3 грудня.

Нагадаємо, 4 жовтня представники Нідерландів та Великої Британії повідомили про розкриття масштабної кібероперації офіцерів ГРУ Росії проти Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), яку ті намагались здійснити у квітні 2018 року. На брифінгу зокрема зазначили, що серед росіян було четверо офіцерів, які прибули до штаб-квартири ОЗХЗ на автомобілі із безліччю пристроїв для можливого зламу мережі.

Там на брифінгу вони також розповіли про діяльність російських шпигунів і в багатьох інших країнах.

Після цього відбувся ще один брифінг – цього разу в США. Там влада висунула офіційні звинувачення семи росіянам, яких вважають співробітниками ГРУ РФ та винними у кібератаках. Серед них були й ті четверо, яких напередодні спіймали у Нідерландах.

ВідеоУ Празі заарештували хакерів з Росії та В'єтнаму, яких звинувачують у зламі комп'ютерної мережі МЗС

Російська атака на чеське міністерство. У Празі заарештовані вісім громадян Росії та В’єтнаму. Їх звинувачують у зламі комп’ютерної мережі чеського МЗС і втручанні в систему видання посвідок на перебування. Підозрюваних затримали ще в середині вересня, проте повідомили про це тільки зараз. Скільки серед хакерів росіян, а скільки в’єтнамців – не уточнюють.

У Празі заарештували хакерів з Росії та В'єтнаму, яких звинувачують у зламі комп'ютерної мережі МЗС

Залиште свій коментар

Вибір редакції