Через 17 років правління Путіна в РФ назрівають хвилювання - Der Spiegel

Володимир Путін готується до президентських виборів, вважають журналісти.

Цар хороший, бояри погані, говорить російська приказка. Дотримуючись цього девізу, Путін використав щорічну "Пряму лінію", щоб дати зрозуміти: тільки він один може допомогти, якщо щось йде не так. Але на цей раз все було по-іншому.

Про це пише Христина Хебель у статті "Він один", опублікованій на сайті видання Der Spiegel.

Раз у році, Володимир Путін дає аудієнцію на телебаченні, і громадяни можуть поставити свої запитання президенту: велике шоу на державному телебаченні називається "Пряма лінія".

У четвер Путін, у темно-синьому костюмі, з фіолетовим краваткою, в 15-й раз сидів у студії державного телебачення, щоб протягом чотирьох годин у прямому ефірі демонструвати своєму народові, хто керує: він, Володимир Володимирович, один. Він той, хто усуває недоліки в своїй країні, допомагає людям у біді, а не некомпетентним політикам або чиновникам.

Цар хороший, бояри погані, говорить російська приказка. Регулярно рейтинги Путіна набагато вище, ніж в уряду і парламенту – росіяни не довіряють судовій системі і поліції. Кремль активно працює над тим, щоб влада була настільки зосереджена на Путіна. "Пряма лінія" є частиною постановки. Державний канал гордо повідомив, що було отримано 1,5 мільйона дзвінків, 550 000 sms і MMS, 27 000 відеоповідомлень і 200 000 листів, всі з питаннями до президента.

За дев'ять місяців до президентських виборів це інсценування ще більш важливе, тому що через 17 років правління Путіна в суспільстві назрівають хвилювання. Водії вантажівок страйкують, власники квартир в Москві вийшли на вулиці на знак протесту проти знесення їхніх будинків, молодь виходить на демонстрації проти путінської системи.

Перенесли через протести

Зазвичай "Пряма лінія" відбувалася на початку квітня, але цього року її перенесли через протести. Путіну довелося зіткнутися з тим, що опозиційний політик Олексій Навальний, який хоче кинути йому виклик на президентських виборах наступного року, 26 березня зміг мобілізувати десятки тисяч людей, перш за все, студентів, які вийшли на демонстрацію проти корупції. У понеділок Навальному вдалося це повторити, більше 1700 людей були арештовані, десятки громадян були засуджені до грошових штрафів або ув'язнення під варту – в тому числі і Навальний. Зараз він відбуває 30-денне ув'язнення.

Але знадобилося три години і 20 хвилин, перш ніж на шоу Путіна мова зайшла про цю тему.

напередодні президентських виборів мета полягала у поширенні гарного настрою. Путін оголосив про закінчення економічної кризи, пообіцяв більш високу заробітну плату молодій вчительці в Іркутську, підтримку тим, хто проживає поблизу сміттєзвалища недалеко від Москви, нову лікарню онкологічним хворим в Мурманській області, швидку фінансову допомогу матері, що постраждала від повені в Ставропольському краї (за її словами, допомога прийшла на її рахунок відразу після програми), привітав отця з новонародженим сином, пообіцяв побудувати в Калінінграді новий стадіон до чемпіонату світу. Він також продемонстрував близькість [народу], хоча про особисте життя голови держави мало що відомо.

В недавньої серії інтерв'ю з американським режисером Олівером Стоуном, Путін говорив про своїх онуків. Без детальних розпитувань, Стоун дозволив йому говорити годинами. Це покращило імідж Путіна – матеріал постійно цитували в російських ЗМІ. Хоча офіційно Путін ще не розпочав передвиборну боротьбу: але фактично вона вже давно йде.

Тепер, президент надолужує згаяне. Нещодавно народився його другий онук, інший вже збирається в дитячий сад, розповідав він. Однак, він нічого не сказав про нову жінку поруч з ним, хоча йому задавали таке питання.

Арешти? Які арешти?

Нарешті, ведуча запитала, чи буде він говорити з опозицією після протестів. Погляд Путіна став напруженим, лоб наморщен. Він готовий говорити з усіма, хто прагне активно сприяти вирішенню проблем. І знову ж таки, він не готовий говорити з тими, хто зловживає складною ситуацією і використовує протести "в якості засобу провокації та ескалації, а також самореклами". Ім'я Навального Путін, як завжди, не називав. Також він нічого не сказав про арешти.

Одному школяреві дозволили запитати Путіна в студії, чому корумповані чиновники і міністри, які беруть хабарі, відбулися лише домашнім арештом. Путін відповів зустрічним запитанням: "Ви самі це придумали, або вам хтось порадив поставити це питання?" "Життя привела мене до цього", - жваво відповів молодий чоловік. Путін запевнив, що корумповані державні службовці не були частиною його команди. Крім того, покарання – це рішення судів, сказав президент, так, немов вони працюють незалежно.

"Який цирк"

В цьому добре організованому шоу Кремль допустив навіть вкраплення критики на адресу Путіна, - але тільки, коли в студії на екрані були ведучі та журналісти. "Коли ви підете у відставку?" – запитав хтось у смс. Хтось інший в смс навіть пожартував над Путіним, порівнявши його з літнім довгостроковими радянським лідером Леонідом Брежнєвим, який був об'єктом глузувань для багатьох росіян. Третій спитав: "Путін, невже ти думаєш, що народ проковтне цей цирк з постановочними питаннями?"

Путін відповів коротко. "Які постановочні питання?" - запитав він. Тим не менш, на задані питання він не відповів.

В кінці, президент прочитав на моніторі "Все буде добре". "Так, насправді, все буде добре", - сказав президент. І пішов.

Нагадаємо, 15 червня президент Росії Володимир Путін провів "Пряму лінію" під час якої він відповідав на питання росіян щодо економіки, міжнародної ситуації і суспільно-політичного життя країни. Кілька запитань стосувалися України і ролі Росії в американських виборах.

Залиште свій коментар