Двоє чеченських геїв отримали політичний притулок у Литві

Балтійська країна стала однією з перших, яка прийняла геїв із Чечн.

Литва надала притулок двом геям із Чечні, які зазнавали переслідувань через свою нетрадиційну сексуальну орієнтацію.

Про це повідомив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус, передає Радіо Свобода.

За його словами, уряд балтійської країни видав цим двом чоловікам належні візи після того, як почали з'являтися повідомлення про те, що гомосексуалісти зазнають тортур на батьківщині.

Лінкявічус зазначив, що Литва стала однією з перших країн Євросоюзу, яка прийняла геїв, що зазнають утисків у Чечні. Міністр зазначив, що Вільнюс погоджує свої дії з іншими країнами, які також готові прийти на допомогу чеченським представникам сексуальних меншин.

Нагадаємо, раніше раніше "Нова газета" опублікувала розслідування під назвою "Вбивство честі", в якому говориться, що в Чечні здійснюють масові затримання жителів з нетрадиційною сексуальною орієнтацією, зараз відомо більше сотні затриманих осіб як представників ЛГБТ, так і тих, яких підозрюють у нетрадиційній сексуальній орієнтації. 

Пізніше муфтій Чечні Салах-хаджі Межиєв заявив, що журналістів "Нової газети", які причетні до статтей про переслідування геїв в Чечні наздожене "відплата Аллаха", а прокуратура та інші правоохоронні органи Чечні організували перевірки після публікації в "Новій газеті" інформації про масові викрадення людей в республіці. 

ВідеоВашингтон занепокоєний катуванням гомосексуалістів у Чечні

Залиште свій коментар