Експерти ВООЗ, які вивчають витоки коронавірусу, відвідали інститут вірусології в Ухані

Дата публікації
Перегляди
1346
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Експерти ВООЗ, які вивчають витоки коронавірусу, відвідали інститут вірусології в Ухані

Фото: Associated Press

У США неодноразово заявляли, що саме лабораторія в Ухані могла бути джерелом коронавірусу.

Вранці в середу, 3 лютого, група експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я відвідала лабораторію в Уханьському інституті вірусології у межах пошуку витоків пандемії COVID-19

Про це повідомляє AFP.

Учасник місії ВООЗ Пітер Дашак розповів журналістам, що команда "з нетерпінням очікувала дуже продуктивного дня і можливості задати всі питання, які необхідно дати". Він додав, що розслідування просувається "дуже добре".

За даними китайських ЗМІ, іноземні дослідники "відвідають національну лабораторію біобезпеки та обміняються з експертами інституту ідеями щодо повсякденної роботи, міжнародного наукового співробітництва, протиепідемічних зусиль і внеску".

Американські високопосадовці неодноразово припускали, що саме лабораторія в Ухані могла бути джерелом коронавірусу.

Так, нещодавно у США заявили про "підстави вважати", що китайські дослідники з Уханьського інституту вірусології (WIV) заразилися коронавірусною інфекцією за кілька місяців до початку пандемії COVID-19. Зазначалося, що Інститут вірусології Уханю займається секретними дослідженнями, зокрема експериментами на лабораторних тваринах, в інтересах китайських військових мінімум від 2017 року.

Нагадаємо, 14 січня група експертів ВООЗ прибула до китайського міста Ухань для розслідування походження COVID-19. Серед прибулих — епідеміологи та спеціалісти з охорони здоров'я зі США, Австралії, Німеччини, Японії, Великої Британії, Росії, Нідерландів, Катару та В'єтнаму. Їх зобов'язали пройти двотижневий карантин, а також перевіритися на наявність антитіл до COVID-19. 

Водночас двох членів місії Всесвітньої організації охорони здоров'я не пропустили до Китаю після виявлення у них антитіл до коронавірусу. 

У п'ятницю представники ВООЗ побували в лікарні китайської і західної медицини провінції Хубей, а в суботу відвідали також лікарню Цзіньінтань та пропагандистську виставку щодо "досягнень Китаю" у подоланні коронакризи.

31 січня делегація Всесвітньої організації охорони здоров'я відвідала також ринок "Хуанань" в Ухані, звідки, як припускають, почався спалах COVID-19.

Приїзду команди з десяти експертів передували місяці дипломатичних суперечок, що призвели до публічної скарги гендиректора ВООЗ Тедроса Адханома Гебреїсуса. 

Дослідники підозрюють, що вірус передався людям від кажанів або інших тварин на південному заході Китаю. Водночас керівна Комуністична партія запевняє, що SARS-CoV-2 з'явився у КНР з-за кордону, ймовірно, з імпортними морепродуктами.

Додамо, що на підтвердження походження коронавірусу, ймовірно, підуть роки. Встановлення тваринного джерела спалаху зазвичай вимагає вичерпних досліджень, зокрема взяття зразків тварин, генетичного аналізу й епідеміологічних досліджень.

ВООЗ вивчає витоки коронавірусу, а десятки країн світу посилюють карантин

ВООЗ вивчає витоки коронавірусу, а десятки країн світу посилюють карантин

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
1346
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація