Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Коронавірус може вразити 60% населення світу – епідеміолог

У світі через коронавірус уже померли 1013 осіб, понад 42,5 тисячі інфіковано.

Коронавірус може поширитися орієнтовно на дві третини населення світу.

Про це заявив провідний епідеміолог з охорони здоров'я, професор університету Гонконгу Габріель Леунг, повідомляє The Guardian.

Таку думку епідеміолог висловив після того, як голова Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) заявив, що останні випадки захворювання на коронавірус людей, які ніколи не відвідували Китай, можуть бути лише "верхівкою айсберга".

Леунг сказав, що головне питання полягає у з'ясуванні розміру та форми айсберга. Більшість експертів думали, що кожна заражена людина передаватиме вірус приблизно 2,5 іншим людям. А це значить, що заразитися може 60-80% населення світу.

"60% світового населення - надзвичайно велика кількість", - сказав епідеміолог.

За його словами, навіть якщо загальний рівень смертності становитиме лише 1%, то це буде величезна кількість людей.

Габріель Леунг - один з експертів світового рівня в сфері коронавірусних епідемій. У 2002-2003 рр. він працював разом з британськими колегами над стримуванням епідемії атипової пневмонії.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба вже отримала тимчасову назву NCP (Novel Coronavirus Pneumonia). Вона поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Схоже, джерелом спалаху є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 144 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції