Лік затриманим у Росії мітингарям пішов на тисячі

На цей момент уже відомо про півтори тисячі антикорупціонерів, і зачистки силовиків проти опозиції тривають.

День Росії в Москві відзначили масовими затриманнями та безладом. Опозиціонери закликали відзначити свято на антикорупційних мітингах, і на цю пропозицію пристали тисячі людей у понад 30 містах, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Напередодні протестних акцій одного з лідерів російської опозиції Олексія Навального затримали прямо в під'їзді його будинку. Як пояснили офіційні особи, кайданки натягли за порушення закону про організацію мітингів. Напередодні Навальний скасував санкціоноване зібрання на проспекті Сахарова та закликав своїх прибічників вийти на несанкціоновану акцію на Тверській. Туди прийшли тисячі людей, які вимагали від влади побороти корупцію в країні.

ВідеоМайже півтори тисячі активістів затримали під час антикорупційних мітингів у День Росії

Мерія Москви протестувальників назвала неадекватними. Мітингарів оточили колони правоохоронців, що призвело до безладу та тисняви. Заблоковані люди не мали змоги ні пройти вперед, ані залишити місця акції. Заарештовано понад 700 людей, серед яких кілька організаторів.

Напередодні перед протестувальниками поліція ставила вимогу: виходити на вулиці, гуляти, але без жодних гасел та плакатів. Це обурило опозиціонерів, які вийшли під гаслами "Росія без Путіна" та "Путін, іди геть". "Немає ніякої демократії, немає змінюваності влади. Путін як крав, так і краде, олігархи крадуть, Навального до виборів не допустять, тому єдиний спосіб – виходити на мітинги", - кажуть учасники акції в Москві.

Також протести відбулися в понад трьох десятках інших найбільших міст Росії: Владивостоці, Новосибірську, Казані, Улан-Уде, Омську, а наймасштабніші були в Петербурзі. Там затримано щонайменше 300 мітингарів. Загалом у Росії затримали майже 1,5 тисячі людей, і арешти тривають. Ті, хто потрапив за ґрати, кажуть, що місць для всіх у райвідділках бракує.

Залиште свій коментар