Moderna розробила вакцину проти ВІЛ, випробовування почнуть вже у вересні

Moderna розробила вакцину проти ВІЛ, випробовування почнуть вже у вересні

Фото: Associated Press

Фармкомпанія набирає 56 учасників дослідження від 18 до 50 років.

Американська фармкомпанія Moderna розробила вакцину проти вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). Наразі там планують почати перший етап клінічних випробувань препаратів. Очікується, що дослідження розпочнеться у вересні 2021 року.

Про це йдеться на порталі Національної бібліотеки США з медицини щодо клінічних випробувань, пише hromadske.

Зазначається, що перший етап клінічних випробувань ㅡ рандомізоване відкрите дослідження - буде проведено серед неінфікованих дорослих людей, які мають добрий загальний стан здоров'я. Під час дослідження оцінюватимуть безпеку препаратів мРНК-1644 та мРНК-1644v2-Core.

Фармкомпанія набирає 56 учасників дослідження від 18 до 50 років. Орієнтовна дата початку дослідження ㅡ 19 вересня 2021 року, а кінець ㅡ 1 травня 2023 року.

Основний кандидат на вакцину проти ВІЛ ㅡ мРНК-1644 ㅡ працюватиме так само, які і вакцина Moderna проти коронавірусу. У її основі ㅡ технологія з молекулою матричної РНК, у якій записана інформація про антиген, який є частиною вірусу ВІЛ, та до якого можна розвинути захист. Наразі технологію мРНК-вакцин проти COVID-19 використовують Moderna та Pfizer/BioNTech. Хоч ця технологія розробляється вже впродовж кількох десятиліть, до пандемії COVID-19 її ніколи не застосовували в жодній схваленій вакцині.

За словами гендиректора Moderna Стефана Бенселя, саме успіх мРНК-вакцини проти коронавірусу спонукав компанію продовжити програми з дослідження профілактичних вакцин, пише пише Clinical Trials Arena.

"Ми оголошуємо про три нові програми вакцинації, що стосуються сезонного грипу, ВІЛ та вірусу Ніпах. Деякі з них оминули традиційні зусилля щодо вакцинування, і всі вони, на нашу думку, можуть бути вирішені за допомогою нашої технології мРНК", ㅡ зазначив він.

Нагадаємо:

Пандемії світу: вірус імунодефіциту людини — Секретні матеріали

Пандемії світу: вірус імунодефіциту людини — Секретні матеріали

Повʼязані теми:

Наступна публікація