Навального отруїли новим видом "Новачка" — ЗМІ

Навального отруїли новим видом "Новачка" — ЗМІ

За задумом отруйників, Олексій Навальний повинен був померти в літаку.

Російського опозиціонера Олексія Навального отруїли новим різновидом отрути "Новачок". Операцію з використанням такої новітньої отрути могла провести тільки російська спецслужба.

Про це повідомляє німецьке видання Die Zeit з посиланням на неназвані джерела. 

За інформацією видання, ця версія "Новачка" більш смертоносна і діє повільніше, ніж версії, про які було відомо раніше. Німецька влада вважає, що один з агентів, котрі стежили за політиком, міг нанести отруту на поверхню чашки, з якої політик пив чай, або ж отрутою побризкали вже у готовий чай.

За задумом отруйників, Навальний повинен був померти в літаку, проте залишився живий "завдяки ланцюжку щасливих випадковостей" — діям пілота, який одразу ж посадив літак, і лікарів, які оперативно вкололи йому атропін. 

"Це залишає тільки один правдоподібний висновок: саме Кремль віддав наказ прибрати з дороги небажаного політика", — пише Die Zeit. 

Залишки речовини, за даними джерел видання, німецькі лікарі знайшли на шийці пляшки з водою, з якої пив Навальний, і на його руках. 

Своєю чергою, уряд Німеччини передав результати проб аналізів російського опозиціонера Олексія Навального експертам Організації із заборони хімічної зброї. І Німеччина не бачить підстав для окремого передавання результатів Росії, оскільки вона також є членом ОЗХЗ.

Про це заявила заступниця офіційного представника уряду Мартіна Фіц, повідомляє видання RP.

"Отруєння це не справа між Німеччиною і Росією, а порушення угоди про хімічну зброю. Результати були передані Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), до якої Росія також входить", повідомила вона.

Нагадаємо, 20 серпня Олексію Навальному стало зле в літаку на рейсі з Томська до Москви. Літак екстрено сів в Омську, а опозиціонер потрапив до реанімації у комі. Нині він перебуває на лікуванні в Німеччині. Стан здоров'я Олексія Навального покращився. Його вивели зі штучної коми, повідомили у німецькій клініці "Шаріте". Інформацію поширили у вигляді пресрелізу. Медики повідомили, що Навальний чує і реагує, коли до нього звертаються. Його будуть поступово відмикати від апарату штучної вентиляції легень. Однак довгострокові наслідки для здоров'я Навального не виключають. 

Відео Країни G7 вимагають притягнути винних за отруєння Навального до відповідальності

Притягнути винних за отруєння Навального до відповідальності вимагають від Кремля країни "Великої сімки". Представники G7 назвали використання хімічної отрути проти опозиціонера неприйнятним і нагадали Росії про її зобов'язання в межах Конвенції про заборону хімічної зброї. Рештки нервовопаралітичної речовини з сімейства "Новачок" в організмі Навального виявила спеціальна лабораторії збройних сил Німеччини. Після чого вони пообіцяли передати усю інформацію до Організації із заборони хімічної зброї.

Країни G7 вимагають притягнути винних за отруєння Навального до відповідальності

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів