Партія Макрона готується нанести руйнівний удар традиційній системі

На країну чекає другий тур виборів.

В Європі руйнується традиційна двопартійна парламентська система. Найбільше це видно у Франції. Дві найпотужніші тамтешні партії відходять у минуле. Президенту Франції Емануелю Макрону вдалося повторити диво. Досі його називали "голим королем", тому що у нього не було своїх депутатів. Відтепер, у політичного руху Макрона "Республіка на марші" є своє представництво у парламенті республіки. За останньою інформацією президентська партія може отримати конституційну більшість – 300 депутатів із 577 обранців.

Емануель Макрон обіцяв французам повне перезавантаження влади і довів, що своє слово тримає. У партійному списку "Республіки на марші" абсолютно нові обличчя – адвокати, професори, письменники, колишня французька тореадор і всесвітньо відомий математик, але також шість міністрів, які у разі програшу у своєму виборчому окрузі муситимуть залишити посаду в уряді.

Таким чином, Макрон прагне довести французам, що останнє слово завжди за народом. Членів партії партії президента об'єднують проєвропейські погляди і скептицизм до політики "старого зразка", а це гарні новини для України.

У той час як французький президент йде до нового тріумфу, дві історично найбільші французькі партії – соціалісти і республіканці - готуються підраховувати втрати. Шансів на реванш небагато в радикальних сил "Національного фронту", якому прогнозують не більше 10 мандатів, радикально лівій партії Меланшона не більше 20.

У цих підрахунках є одна французька особливість: виборчі правила настільки заплутані, що точно скажуть про отриманий результат тільки наступної неділі. Саме тоді відбудеться другий тур парламентських виборів. За місцевим законодавством депутатом одразу стає тільки той, хто набрав більше 50% голосів. Проте про оприлюднені сьогодні результати можна говорити із впевненістю у 80% про те, хто займе місця в парламенті.

Нагадаємо, незабаром відбудеться перша зустріч Петра Порошенка і Емануеля Макрона

Марія Єщенко 

Залиште свій коментар