Путін та Сі Цзіньпін під час телемосту дали старт поставкам газу до Китаю через "Силу Сибіру"

Путін та Сі Цзіньпін під час телемосту дали старт поставкам газу до Китаю через "Силу Сибіру"

Фото: Associated Press

Договір передбачає поставку до Китаю до 38 млрд кубометрів газу на рік.

2 грудня президент Росії Володимир Путін і голова КНР Сі Цзіньпін під час телемосту, який зв'язав Сочі, Пекін і компресорні станції в Росії і Китаї, дали старт поставкам російського газу до Китаю за так званим східним маршрутом.

Про це повідомляє Интерфакс.

Як зазначається, договір купівлі-продажу російського газу по "Силі Сибіру" між "Газпромом" і "Китайською національною нафтогазовою корпорацією" був підписаний ще в травні 2014 року терміном на 30 років. Він передбачає поставку до Китаю до 38 млрд кубометрів газу на рік.

Повна довжина "Сили Сибіру" має скласти близько 3 тис. км. Магістраль має транспортувати газ Іркутського і Якутського центрів газовидобутку російським споживачам на Далекому Сході і в Китаї.

Раніше компанія Nord Stream 2 AG отримала дозвіл на будівництво системи газопроводу на континентальному шельфі Данії. Процес отримання заявки в данській юрисдикції тривав більше двох років - від квітня 2017 року. Відмова країни могла відтермінувати завершення проєкту на роки.

"Північний потік-2" має пролягти дном Балтійського моря. Його довжина становитиме понад 1200 кілометрів, пропускна спроможність - 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Газопровід будує російський "Газпром" спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Очікувалось, що трубопровід може запрацювати до кінця 2019 року. Україна виступає проти будівництва "Північного потоку-2", оскільки не хоче втратити статус транзитера газу. Проект активно критикують США, Польща і країни Балтії. Вони застерігають, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. У Німеччині вважають, що проєкт економічний, а не політичний.

Сенатор-республіканець із США закликав терміново запровадити санкції за "Північний потік - 2"

Сенатор-республіканець із США закликав терміново запровадити санкції за "Північний потік - 2"

Повʼязані теми:

Наступна публікація