Рекордна угода: ЄС придбає ще 1,8 млрд доз COVID-вакцини від BioNTech та Pfizer

Дата публікації
Перегляди
1489
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рекордна угода: ЄС придбає ще 1,8 млрд доз COVID-вакцини від BioNTech та Pfizer

Фото: Associated Press

Очікується, що додаткові дози допоможуть у ревакцинації європейців, імунізації дітей та боротьбі з новими штамами коронавірусу.

Європейський Союз уклав рекордну угоду на придбання до 1,8 мільярда доз вакцини від COVID-19, розробленої компаніями Biontech та Pfizer.

Про це у суботу, 8 травня, повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у соцмережі Twitter.

Зазначається, вакцина має бути поставлена до 2023 року. При цьому 900 мільйонів доз вже замовлені, а щодо ще 900 мільйонів доз договір укладений опціонально.

Завдяки додатковим дозам в ЄС планують здійснити ревакцинацію населення, яке вже отримало щеплення від коронавірусу, а також імунізувати 70-80 мільйонів дітей.

За даними агенції dpa, вартість цього контракту становить до 35 мільярдів євро і означає нові інвестиції у виробництво в Німеччині та Бельгії. Ціна однієї дози, припускає агенція, становитиме близько 19,50 євро. Водночас Брюссель не розкриває вартість контракту та ціну однієї дози вакцини.

В новій угоді, зокрема, прописані жорсткіші умови щодо поставок вакцини, уточнені умови про відповідальність та адаптацію препарату до нових варіантів вірусу.

Раніше Єврокомісія заявляла, що угоду схвалили усі 27 держав-членів ЄС. Нині у державах-членах ЄС щеплення здійснюють вакциною, що постачається на підставі двох укладених між ЄС та BioNTech/Pfizer договорів. За ними з кінця 2020 року Євросоюз отримує 600 мільйонів доз.

Зокрема, у період від початку квітня до кінця червня ЄС має отримати 250 мільйонів доз вакцини виробництва німецького стартапу BioNTech та американського фармгіганта Pfizer.

Раніше італійська газета "La Stampa" інформувала, що Єврокомісія вирішила не продовжувати контракти з виробниками векторних вакцин проти COVID-19 AstraZeneca та Johnson & Johnson. 

Новини світу: Європа планує дозволити в'їзд вакцинованим іноземцям з 2 половини червня

Новини світу: Європа планує дозволити в'їзд вакцинованим іноземцям з 2 половини червня

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
1489
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація