Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Spiegel оприлюднив нову версію розгрому найманців "Вагнера" у Сирії

На думку німецьких журналістів, "вагнерівці" загинули випадково.

Журналісти журналу Spiegel відправились до Сирії, щоб відновити картину бою, в якому загинули російські найманці з "Вагнера". Під час розслідування вони дійшли висновку, що російські найманці не брали прямої участі в битві під Дейр-ез-зором, а потрапили під удар ВПС США випадково.

Про це повідомляє Spiegel.

За словами журналістів, кількість росіян, що загинули, значно завищена в попередніх повідомленнях ЗМІ. За інформацією Spiegel, загинули від 10 до 20 російських найманців.

Журналісти також спробували відтворити перебіг подій. Так, за їхньою інформацією, прихильники Асада спробували перебратися із західного берега річки Євфрат на східний. Східний бік є зоною відповідальності США, до того ж на ньому розташовані родовища природного газу, відомі як Коноко. Через це американське командування відкрило попереджувальний вогонь по бійцях, що змусило повернутись їх назад.

Проте вночі "асадівці" вдруге спробували переправитись на інший берег. Вони їхали з вимкненими фарами, щоб залишитись непоміченими. Їхній наступ був направлений в бік укріплень опозиції під Хішамом, де також перебував американський спецназ. Інша озброєна група прихильників Асада спробувала атакувати укріплення з боку села Табія.

Через загрозу оточення бази, американське командування наказало ВПС і артилерії відкрити масований вогонь на знищення. Від вогню американців загинула і невелика група росіян, що за збігом обставин перебувала в районі Табії, але не брала участь в боях.

У лікарні в Дейр-ез-Зорі німецьким журналістам повідомили, що до них доставили  близько десятка тіл росіян. Згодом їх завантажили до транспортнгоо літака, що взяв курс на північ Сирії.

Нагадаємо, 7 лютого унаслідок авіаудару очолюваної США коаліції по прихильниках Башара Асада в провінції Дейр-ез-Зор у Сирії загинуло від 13 до понад 200 росіян. Різні видання називають різні цифри, а офіційної інформації щодо цього немає. Наразі точно відомо про сімох загиблих росіян. Всі вони були найманцями "приватної військової компанії Вагнера" і до відправки в Сирію встигли повоювати на боці терористів на Донбасі. Серед них - жителі міста Асбест Свердловської області 38-річний Станіслав Матвєєв та 45-річний Ігор Косотуров. Також загинув активіст незареєстрованої партії "Інша Росія" Кирило Ананьєв. Його однопартійці також зазначили, що поранених із Сирії доправили до Москви та Санкт-Петербурга.

ВідеоТСН дізналась подробиці про харківського солдата армії "Вагнера", який загинув у Сирії

Росія вперше офіційно підтвердила загибель п'ятьох своїх громадян у Сирії. Але в тамтешньому МЗС запевняють, що це не військові, а особи, які в зону конфлікту потрапили нелегально. Оприлюднені у світових медіа дані про загибель сотень росіян і далі називають дезінформацією. Адже батальйону приватної російської військової компанії "Вагнер", який воював у Україні, а тепер у Сирії, Москва не визнає. ТСН знайшла слід одного солдата з армії "Вагнера" у Харкові.

ТСН дізналась подробиці про харківського солдата армії "Вагнера", який загинув у Сирії

Залиште свій коментар

Вибір редакції