Шрі-Ланка через борги може передати Китаю 100 тисяч унікальних макак: деталі

Шрі-Ланка через борги може передати Китаю 100 тисяч унікальних макак: деталі

Шрі-Ланка збирається відправити до Китаю тисячі унікальних макак. / Фото: Associated Press

Шрі-Ланка заборгувала Китаю вже близько £5,7 млрд.

Шрі-Ланка збирається відправити до Китаю понад 100 тисяч унікальних макак через борги. Уряд країни вже оголосив про призначення комітету, який вивчатиме питання відправки.  

Про це пише The Telegraph.

Зоозахисники, у свою чергу, заявили, що у КНР всього 18 зоопарків, а тому доведеться розмістити по 5 тисяч тварин у кожному з них. У зв'язки з цим вони переконані, що тварини, найімовірніше, потраплять до ресторанів чи у лабораторії. Зоозахисники хвилюються, що продаж тварин призведе до знищення популяції макак на Шрі-Ланці. За останніми даними, їх у країні проживає від 200 тисяч до 3 млн особин. 

Водночас посольство Китаю заперечило прохання будь-якого державного департаменту відправити мавп. За словами парламентарія Бандула Гунавардани, масовий експорт макак обговорювався не з урядом, а з китайською компанією.

У березні Шрі-Ланка, де проживає 22 мільйони людей, домовилася про довгоочікувану фінансову допомогу з Міжнародним валютним фондом після того, як 2022 року не виплатила щонайменше £32 мільярди. Це був перший дефолт в історії країни.

Інфляція на Шрі-Ланці перевищує 50% – найвищий показник в Азії.

Серед стрімкого зростання цін на продукти харчування благодійні організації задокументували, що половина домогосподарств Шрі-Ланки зменшує споживання їжі для своїх дітей, тоді як чверть дорослих не може регулярно харчуватися.

Валютні резерви Шрі-Ланки становлять лише приблизно £400 мільйонів, що менше, ніж щомісячний рахунок за імпорт палива. Уряд заборгував Китаю близько £5,7 млрд.

Минулого місяця уряд Китаю погодився реструктуризувати цей кредит, давши Шрі-Ланці більше часу для погашення.

Китай 2014 року посилив свої закони щодо вживання в їжу рідкісних тварин, зокрема золотих мавп.

Але інших мавп досі подають у багатьох ресторанах країни та по всій Південно-Східній Азії, де вони традиційно вважаються делікатесом, а деякі навіть вважають, що вони мають лікувальні якості.

Нагадаємо, громадяни Шрі-Ланки розповіли про перебування в російському полоні на Харківщині.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація