США заради репутації Обами і економії підуть з Афганістану достроково

США заради репутації Обами і економії підуть з Афганістану достроково

Американцям необхідно піти з Афганістану якомога швидше з фінансових і виборчих причин / Фото: AFP

Існуючі плани НАТО припускають виведення основних західних сил з Афганістану до кінця 2014 року.

Уряд Великобританії в екстреному порядку приступив до складання плану дострокового виведення своїх військ з Афганістану після того, як США дали зрозуміти про намір завершити там свою військову присутність раніше погодженого з НАТО терміну.

Про це  пише британська Sunday Times.

"Джерела в Лондоні і Кабулі передали на минулому тижні, що президент Барак Обама розглядає можливість форсувати графік виведення американських військ з Афганістану у зв'язку зпрезидентськими виборами, які відбудуться в США в листопаді наступного року", - пише видання.

За інформацією британських ЗМІ, американцям необхідно піти з Афганістану якомога швидше з фінансових і виборчих причин. Це частина загального плану, який передбачає також достроковий відхід з Іраку ще до кінця поточного року.

У цих умовах у Великобританії не залишається інших варіантів, окрім прискорення виведення власного контингенту з Афганістану, зазначає британське видання.

Існуючі плани НАТО припускають відхід основних західних сил з Афганістану до кінця 2014 року. Після цього там залишиться невеликий контингент Північноатлантичного альянсу, в тому числі спецназ.

Однак зараз представники НАТО в Афганістані вважають, що Вашингтон принаймні на рік наблизив дату виведення своїх основних сил з цієї країни.

За словами видання, новий графік виведення військ США з Афганістану буде представлений на саміті НАТО, який відбудеться в Чикаго в травні.

Читайте також:

Американські солдати вбивали мирних афганців на "спортивний інтерес"

Американського генерала звільнили за критику влади Афганістану

Афганістан готовий воювати з Пакистаном проти США

Повʼязані теми:

Наступна публікація